Два роки поїздок по європейських виставках і прискіпливого проектування, ще два роки ретельного будівництва втілилися в сучасний житловий комплекс преміум-класу Baltiys’ka Hall усього на 16 квартир. Забудовники, які теж мають тут житло, зводили будинок своєї мрії, комбінуючи в ньому найкращі матеріали і технології – німецькі котли та камери спостереження, іспанську плитку, південнокорейські кондиціонери, італійське оздоблення.
З чого почалося будівництво, у чому особливості планування комплексу та його квартир, про особливу турботу про здоров’я мешканців та унікальну систему безпеки розповідає співзасновник компанії-забудовника Quantum Володимир Янчинський.
Як виникла ідея Baltiys’ka Hall? Чому ви вирішили збудувати саме такий комплекс преміум-класу?
У нас виникла особиста потреба в доброму житлі. Ми з бізнес-партнерами більше не хотіли жити так, як раніше. Ті житлові комплекси, які збудували за радянських часів у Львові, навіть ті, які зводяться зараз, не відповідають нашому уявленню про сучасне житло. Жити треба завтра, а не вчора. І ми вирішили збудувати житло для себе, втіливши у Baltiys’ka Hall плід нашої уяви.
Чому для будівництва ви обрали саме вулицю Балтійську? Чи розглядали інші варіанти ділянок під забудову?
Розглядали багато варіантів. Але ми самі живемо у Франківському районі і маємо прив’язку до певних місць – наприклад, шкіл, дитсадків, спортзалів. Крім того, поруч є парк Горіховий гай. Проте найбільше нас привабив великий розмір земельної ділянки – 0,17 га. У центрі таку ділянку купити нереально, в інших районах або немає таких ділянок, або вони коштують дуже дорого. Ми ж шукали велику земельну ділянку, бо наше кредо – це розкіш у всьому. Ми хочемо жити вільно і просторо. Велика ділянка – це дитячий майданчик, додаткові паркомісця, квітники, лавки.
Звідки запозичували досвід при проектуванні комплексу?
Спершу поїхали до Києва і подивилися, що таке елітна нерухомість за київськими мірками, адже саме Київ є флагманом у цій сфері як за ціною, так і за якістю. Потім ми проаналізували львівський ринок – тут навіть нічого схожого не було.
Далі ми їздили по великих будівельних та технологічних виставках у Європі – у Німеччину, Італію, Чехію, Польщу. За два роки ми подивилися, як живе світ, які технології, оздоблення, матеріали, механізми використовують, – і з цих пазлів склали єдину конструкцію, яку втілили у своєму комплексі. Зрозуміло, що якісні речі дешевими бути не можуть. Кожен елемент будинку – ультрадорогий і сучасний.
Які саме матеріали та технології ви використовували?
Увесь світ рухається до натурального, тому серед матеріалів переважають камінь, скло, метал і дерево. Плитку ми везли з Іспанії від одного зі світових лідерів – фірми Porcelanosa, опалювальну техніку, рекуператори, відеосистеми та домофони – з Німеччини, зокрема, конденсаційні котли виготовлені компанією Wolf, бойлери – фірмою Vaillant. Кондиціонери LG привезли з Південної Кореї, матеріали для фасадів і частину інженерних елементів фірми Laminam – з Італії, металеві радіатори Quinn – з Англії, ландшафтні рішення – з Нідерландів. Дерев’яні елементи зроблені з американського горіха, який ми закупили в Португалії.
Скло в будинках виготовлене за американською технологією вже в Україні, у Дубно, – таке скло стоїть у найвищому хмарочосі світу Бурджі Халіфа в Дубаї. Це скло має спеціальне молекулярне напилення, що виконує функції кондиціонера, – воно тонується, коли на нього потрапляють сонячні промені. Самі віконні конструкції – бельгійської фірми Reynaers. На жаль, матеріалів та технологій українського виробництва у нас небагато. Так, дещо виготовляють і в Україні, проте нам потрібна була найвища якість, а якість – саме у деталях. Ми обирали найкраще, що було не на українському, а на світовому ринку.
Які особливості планування комплексу та самих квартир?
Будинок елітного класу не може бути маленьким, вузеньким, тісним – у ньому має бути вільно. Ще до Другої світової війни у Львові будували будинки «люкс». Усі думають, що «люкс» – це клас житла, але насправді була польська фірма «Люкс», яка це житло будувала. Львів’янам досі подобається планування таких квартир – без довгих вузьких коридорів, із просторими холами, великими кімнатами, високими стелями, кількома санвузлами. І ми вирішили цей принцип планування запозичити для свого будинку.
Із сучасних елементів ми додали тераси, які дорогі в будівництві, проте додають будинку естетики. Вони складні в догляді через особливості нашого клімату, але це модно. Від себе ще додали простору у спільних зонах – великі коридори, хол площею 120 м2, лаунж-зона.
Яка площа квартир у вашому комплексі?
Деякі забудовники пропонують одно- чи двокімнатні квартири в елітних комплексах, щоб заробити швидкі гроші. Проте в преміум-сегменті маленьких площ не має бути, інакше таке житло втрачає свою статусність. У нас кожна кімната має не менше 20 м2, квартири – від 140 до 220 м2. Зайвою площа не буває ніколи – якщо залучити хорошого дизайнера, кожен сантиметр квартири буде приносити користь.
В елітних комплексах не повинно бути більше 20-25 квартир, це не має бути висотна забудова – так теж втрачається елітність. Чим менше квартир, тим статуснішим є будинок – менше сусідів, менше шуму, машин, сміття, менше дискомфорту, більше приватності. Наші клієнти мають розуміти: якщо вони входять в елітний сегмент, то він буде елітним у всьому.
Приватність – це також і безпека. Яким чином ви забезпечуєте безпеку мешканців комплексу?
Почнемо з того, що кожен елемент будинку має свій дизайн. Коридори і холи проектувала одна дизайнерська група, прибудинкову територію – інша, рослини висаджувала третя. І команді, яка займалася електронікою, ми поставили завдання – жодного сантиметра «сліпої зони», щоб людина почувала себе безпечно скрізь: перед будинком, за будинком, на поверсі, у паркінгу. Тож по периметру ми встановили 30 камер відеоспостереження. Усередині будинку камери також монтували так, щоб кожна зона проглядалася. Уся ця інформація зводиться в одну базу даних, на один монітор, з яким працює охоронець.
Вхід до будинку відбувається за допомогою системи Face-ID, яку ми запозичили в ізраїльської фірми. Ізраїль – це світовий лідер у питаннях безпеки. Зрозуміло, що ізраїльтяни б не поїхали до нас монтувати свої системи безпеки – вони ультрасучасні та входять у систему «розумного дому», такі будинки коштують від мільйона доларів. Ми взяли лише її частину, що стосувалася безпеки, систему Face-ID. Камера розпізнає людину в радіусі трьох метрів – в окулярах, з бородою, у шапці чи капюшоні.
Вхід з паркінгу в ліфт, який веде на поверхи, – по відбитку пальця. У квартирах також є відеодомофони, за допомогою яких мешканці можуть також зідзвонюватися між собою та переглядати історію відвідувачів. Сусіди не ставлять додатково сигналізацію, оскільки в наш будинок без запрошення не зможе потрапити ні злочинець, ні служба охорони. Ми хотіли зробити і ще більше, але в Україні нема компаній, які зможуть це обслуговувати.
А хто тоді обслуговує ваш будинок?
Однієї компанії, яка могла б його обслуговувати, у Львові нема. Про деякі технологічні рішення, які є в нашому комплексі, не чули навіть будівельні фірми з 30-річним стажем роботи. Ми наймаємо різних фахівців найвищого класу. Як правило, це люди, які монтували обладнання і дають на нього гарантію.
Квартплата виходить висока?
Самі комунальні платежі високі не будуть. Ми передбачили всі технологічні рішення, які включають функцію так званого пасивного дому. Пасивний дім – це енергоефективна будівля, яка відповідає найвищим стандартам енергозбереження. Baltiys’ka Hall має клас енергоефективності B – це перший житловий будинок у Львові такого рівня.
Проте будинок, його територія, спільна техніка потребують хорошого обслуговування. Наприклад, 40% фасаду займають вікна, які самостійно помити складно, квітники теж потребують фахового догляду, а кавоварка у спільному холі – якісної кави. Крім того, більшість мешканців не хочуть консьєржа – вони хочуть озброєну охорону. Звичайно, на ці всі речі періодично доведеться витрачатися, і ми маємо ОСББ, яке займається організацією цих побутових моментів.
Що включає індивідуальний інженерний супровід, який ви пропонуєте клієнтам?
У нас є датчики антипотопу, для зупинки газу при витоках, датчики кліматизації, система пожежогасіння. Ми забезпечуємо повністю опалення в кожній квартирі, підігрів підлоги, бойлери, усі лічильники, інвенторні кондиціонери компанії LG на вибір – або стельові, або пристінні.
За свій кошт переплановуємо квартиру за бажанням клієнтів – маємо власні будівельні бригади, які цим займаються. Звичайно, перепланування має відповідати технічним вимогам, тому спершу група наших інженерів складає дизайн-проект опалення, рекуператорів, кондиціонування, який потім затверджує клієнт. І після цього вже дизайнер на основі цього проекту розробляє інтер’єр, і ми робимо перепланування. Наприклад, клієнт не хоче підігрів підлоги в якійсь кімнаті чи хоче перенести батарею – і ми це робимо, проте з дотриманням технічних вимог.
Однією з переваг вашого комплексу є концепція особливої турботи про здоров’я. Що вона в себе включає?
По-перше, усі матеріали, які використовувалися в будівництві, є високоякісними та екологічно чистими, немає зайвих смородів чи випарів, радіоактивного випромінювання. Також ми зробили хімічний аналіз води, яка подається в будинок – вона виявилася дуже якісною. Проте нам було цього замало, оскільки є чутливе обладнання, яке може забитися кальцитами, солями і вийти з ладу. Тому ми поставили велику італійську фільтраційну станцію у підвалі будинку. Додатково в кожній квартирі є хімічна очистка води – зворотний осмос, який дає на виході фактично дистильовану воду. Таких двох етапів очистки більш ніж достатньо, щоб пити воду з-під крана.
Алюмінієві вікна додають будинку енергоефективності, проте створюють вакуум і провокують брак кисню. Тому у квартирах встановлені сучасні рекуператори з гіпоалергенними фільтрами, які постійно постачають у приміщення свіже повітря з вулиці, нагріваючи чи охолоджуючи його залежно від пори року. Натомість зайві гази та випари з кімнат рекуператори викидають назовні будівлі. Хтось скаржиться на шум від них, інші – на великі розміри, але це те, що дає нам довголіття завдяки постійному притоку свіжого повітря.
А звідки взялася така ідея?
З Німеччини. Ми були на технологічній виставці у Штутгарті, і там побачили приклад рекупераційної системи, як вона працює та що дає. Ті технологічні речі, які ми пропонуємо, – це не навантаження для будинку. Це ваше здоров’я, і за цим майбутнє.
Які є інфраструктурні переваги вашого комплексу?
У нас є велика необгороджена земельна ділянка. Замість парканів безпеку нам забезпечують камери відеоспостереження та системи входу в сам будинок. Наші паркани – це квітники та кущі, як це заведено за кордоном. Ми маємо власний дитячий майданчик і унікальний вуличний тренажер, дизайн якого розробили спеціально для нас.
Ще є 10 паркомісць біля будинку – для тих, хто не хоче ставити машину в підземному паркінгу. Вхід до комплексу облаштований пандусом. Наші тротуари мають підсвітку та підігрів і частково викладені LED-бруківкою, яка світиться в темноті. До речі, ви не побачите жодної водостічної труби на фасаді – вони зашиті в стіни. Кожна ринва утеплена та має електричний кабель, який її підігріває при потребі, тобто цю трубу ніколи не розірве. Ви цього не бачите, але це додає комфорту та естетики.
Ми цей будинок робили, у першу чергу, для себе, для своїх родин, і тому халтури тут не буде. У цьому будинку – моє здоров’я та душа, ми ним жили останні 4 роки, контролювали кожен процес. Нас часто запитують, чи будемо ми ще будувати такі будинки. Ні, бо ми не маємо більше в тому потреби – бізнесу тут нема.
До зустрічі у світі розкоші в житловому комплексі Baltiys’ka Hall! Телефон для запису на огляд квартир: 097 67 67 070.