Мінекономрозвитку пояснило переваги від скасування трудових книжок

Трудові книжки доведеться зберігати тим громадянам, стаж яких почався до 2000-го року

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 8 серпня 201520722
Мінекономрозвитку пояснило переваги від скасування трудових книжок

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі розповіли, чим замінять трудові книжки, скасувати які запропонував міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус.

У відомстві нагадали, що «вся інформація про вашу трудову діяльність вже міститься в єдиній базі даних з 2000 року».

Пропонується додати до чинного реєстру пункт про посаду співробітника.

«Це дозволить точно визначати його стаж, коли це потрібно. Таким чином функціонал трудової книжки буде повністю виконуватися базою даних», – йдеться у повідомленні міністерства.

Внаслідок таких змін кадрові (HR) відділи компаній не будуть витрачати часу на ведення і зберігання трудових книжок працівників, «а ви будете впевнені, що HR-відділи видадуть трудові книжки працівникам протягом декількох місяців після набуття чинності відповідного закону», заявили у Мінекономрозвитку.

Також у відомстві зазначили, що розрахунок розміру пенсії відбувається на основі пенсійних відрахувань, інформація про які вже є в базі даних.

«Таким чином, якщо ваш стаж розпочався після 2000 року – не потрібно буде зберігати трудову книжку, тому що інформація вже є в базі. Якщо ж до 2000 – можете зберегти трудову, щоб завжди мати можливість підтвердити стаж», – пояснюють економісти.

На переконання Мінекономрозвитку, скасувавши необхідність вести трудові книжки, українці позбудуться зайвої паперової бюрократії і заощадять час працівникам і HR-ам.

«А ще – зменшимо простір для корупції: вся інформація буде в електронному варіанті, тому питання впливу людського фактора зніметься», – упевнені в міністерстві.

Напередодні міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус заявив, що ініціює скасування трудової книжки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук