Степан Кубів зупинив перепідпорядкування «Укртрансгазу»

ЕкономікаЮлія Поліковська, 19 вересня 20164510
Степан Кубів зупинив перепідпорядкування «Укртрансгазу»

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України призупинило своє рішення про передачу собі у підпорядкування ПАТ «Укртрансгаз» від НАК «Нафтогаз України». Про це заявив у понеділок, 19 вересня, перший віце-прем’єр Степан Кубів, повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Це рішення, по суті, є правильним ... Я готовий визнати, що при ухваленні рішення ми не провели належних консультацій – це технічний і, в деякій мірі, політичний момент. У зв’язку з цим рішення мною, як мністром, призупинено», – сказав Кубів.

При цьому, заступники міністра економічного розвітку і торгівлі Максим Нефьодов та Юлія Ковалів заявили, що зміни до статуту «Нафтогазу» з ними не обговорювали.

«Ми вважаємо за потрібне повідомити, що зміни до Статуту «Нафтогаз», затверджені наказом Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, з нами не обговорювалися та не узгоджувалися. Ми не брали участі в ухваленні цього рішення», – написав Нефьодов на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі забрало собі функції управління компанією «Укртрансгаз» та українською газотранспортною системою, внісши зміни у статут НАК «Нафтогаз України».

Пізніше Європейський банк реконструкції та розвитку та Енергетичне співтовариство висловили стурбованість інформацією про передачу «Укртрансгазу» Мінекономрозвитку.

Зокрема, у заяві Секретаріату Енергетичного співтовариства вказано, що згадуване рішення не відповідає міжнародним зобов’язанням, взятим на себе Україною.

«Цей крок не відповідає Резолюції із розукрупнення, прийнятій урядом 1 липня 2016 року. Ця резолюція передбачає, що новий оператор газотранспортної системи працюватиме під управлінням Міністерства енергетики та вугільної промисловості, яке поступово візьме на себе керування діяльністю «Укртрансгазу», – сказано у заяві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук