Міненерго розглядає можливість підвищення норм споживання газу без лічильника

Ініціатива передбачає зростання норми в 2-3 рази залежно від категорії

Міністерство енергетики розглядає можливість підвищення норм споживання газу без лічильника, повідомив радник в.о. міністра Олександр Трохимець.

«Питання норм споживання дійсно обговорюється в стінах міністерства, але рішення про підвищення на сьогодні немає», – написав він у Facebook.

Як пишуть «Українські новини», в Міненерго підготували проект постанови, який пропонує збільшити норми споживання газу майже в 2-3 рази залежно від категорії споживачів.

Наразі діюча норма споживання газу для домогосподарств, де газ використовується лише в газових плитах (за наявності централізованого постачання гарячої води) становить 3,28 кубометра на людину, то нова норма на неопалювальний період становитиме 5,2 кубометра, а на опалювальний - 7,6 кубометра.

Якщо централізована поставка гарячої води відсутня, то норма з 5,39 кубометра збільшиться в неопалювальний період до 7,1 кубометра, в опалювальний - до 12 кубометрів. Водночас, якщо в домогосподарстві, крім плити, є і газовий водонагрівач, то з 10,49 кубометра норма підвищується в неопалювальний період до 16,3 кубометра, в опалювальний - до 27 кубометрів.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, підставою для його розробки вказані повідомлення газзбутів про «неконтрольоване» споживання газу населенням, що в свою чергу призводить до безоплатного використання газу побутовими споживачами на суму 2,7 млрд грн на рік (383 млн куб. М природного газу) .

В аналітичному висновку, підписаному в.о.міністра енергетики Ольгою Буславець, ідеться, що через відсутність 100% комерційного обліку газу і заниження норм його споживання, тобто через те, що не у всіх побутових споживачів є лічильники, щорічно ці споживачі не оплачують 383 млн кубометрів газу на 2,681 млрд гривень.

За даними міністерства, підвищення нормативів торкнеться жителів 3,3 млн квартир або 24,9% житлового фонду, які не оснащені лічильниками газу.

Крім того, в 1,8 млн з 9,83 млн, або в 18,3% квартир (домогосподарств) встановлені лічильники природного газу, термін експлуатації яких перевищив 20 років, відповідно до чинних нормативних документів вони вимагають заміни.

Цікаво, що напередодні проект постанови було оприлюднено на сайті Міненерго для обговорення, проте потім документ видалили.

Як інформував ZAXID.NET, раніше в НАК «Нафтогаз України» прогнозували, що ціни на газ для населення падатимуть щонайменше до початку літа

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук