Мінфін не погодив прикордонникам збільшення фінансування «Стіни» на 3,3 млрд грн

Мінфін відмовився давати кошти без детального звіту витрат на останні п'ять років

Завершення будівництва «Стіни» заплановане на 2015 рік

Міністерство фінансів України відмовило Держприкордонслужбі у збільшенні фінансування проекту «Стіна» на кордоні із Росією на 3,3 млрд грн. Про це 20 липня повідомила громадська організація Statewatch, яка займається моніторингом бюджетних витрат і реформування органів правопорядку.

Мінфін відмовив у збільшенні фінансування, оскільки Держприкордонслужба не надала детальних фінансово-економічних розрахунків, а також звітної інформації про виконання проекту «Стіна» за минулий період – з 2015 до 2020 року. Якщо прикордонники нададуть такі звіти, Мінфін зможе прийняти рішення щодо збільшення виділення коштів

Міністерство фінансів зазначило, що запропонований прикордонниками план на 2020-2025 роки передбачає збільшення фінансування проекту «Стіна» із 1,2 млрд грн до 4,5 млрд грн.

З початку реалізації проекту прикордонна служба витратила на будівництво вже 1,7 млрд грн, тому якщо Кабмін підтримає цю пропозиції – сума витрат на цей проект зросте до 6,2 млрд грн.

Statewatch також зазначає, що попри позицію Мінфіну, Міністерство економічного розвитку та Держгеокадатр погодили запропоновані прикордонниками зміни без жодних зауважень.

«Стіна» – це проект інженерно-технічного облаштування кордону з Росією, що був представлений у 2014 році. Вартість оцінили у 8 млрд грн, тоді будівництво планували завершити через 4 роки.

Тодішній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк повідомляв, що проект передбачає захисні укріплення у вигляді металевої сітки висотою два метри, також планувалося, що згори буде натягнутий колючий дріт, по деяких частинах якого проведуть електричний струм.

Пізніше будівництво продовжили до 2025 року. У державному бюджеті на 2019 рік заклали 400 млн грн для реалізації проекту. У травні 2020 року Державна прикордонна служба повідомила, що проект готовий на 40%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук