Мінфін пропонує здійснювати особливий контроль заможних громадян

ЕкономікаОксана Руда, 22 червня 201512160

Міністерство фінансів України пропонує запровадити особливий контроль над сплатою податків заможними особами. Проект відповідного закону розміщено на сайті Мінфіну в понеділок, 22 червня.

Згідно з документом, заможними особами Мінфін пропонує вважати тих, хто відповідає одному з критеріїв: є кінцевим бенефіціаром великого платника податків; прямо або опосередковано володіє 20% і більш юридичної особи, що є податковим резидентом іншої держави і задекларував дохід за попередній податковий рік EUR10 млн і більше; загальний річний оподатковуваний дохід за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50 млн грн.

Відтак, Мінфін пропонує запровадити норму, згідно з якою заможні особи мають обов'язково подавати декларацію про доходи в електронному вигляді нарівні з великими платниками податків та середнім бізнесом, при цьому фіскальний орган може прийняти рішення про зміну основного місця обліку заможного особи нарівні з великим платником податків.

Крім того, запропоновано також запровадити норму, згідно з якою податкові органи мають право заможним особам донараховувати податки, при цьому строк давності донарахування становить 10 років. При цьому несвоєчасна подача заможною особою податкової декларації, на думку Мінфіну, має каратися штрафом у 10% від суми нарахованого податку на доходи фізосіб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук