Мінфін: Україна не погодилася з пропозиціями комітету кредиторів

ЕкономікаРоман Ганкевич, 18 квітня 20154520
Зустріч Наталії Яресько з виконавчими директорами МВФ та G7 у Вашингтоні

Деякі з принципів реструктуризації зовнішнього боргу, які Україні запропонував комітет кредиторів, що сукупно володіє зобов'язаннями країни на $10 млрд, не влаштовують українську сторону. Про це йдеться у презентації міністерства фінансів для кредиторів, яку оприлюднили у ніч на суботу, 18 квітня у Вашингтоні, передає «Інтерфакс-Україна».

«Радники цього комітету передали українській стороні документ, що описує принципи реструктуризації боргу, але Україна не згодна з деякими із цих принципів», - наголошується в документі.

Згідно з документом, в даний час консультації з вказаним комітетом ведуться на рівні радників. У Мінфіні уточнили, що комітет, який складається з п'яти кредиторів, залучив як радників компанії Blackstone і Weil Gotshal.

«Переговори з кредиторами пройдуть в квітні і травні. Вони будуть спрямовані на досягнення цілей МВФ для суверенних зобов'язань, зобов'язань з держгарантією і для державних компаній», - наголошується в презентації.

Слід зазначити, що згідно з програмою з МВФ, угоди щодо зміни умов запозичень повинні забезпечити виконання Україною трьох цілей: 1) економія на зовнішніх платежах за боргами держави і гарантованих державою суб'єктів держсектора на суму приблизно $15,3 млрд за період реалізації програми МВФ; 2) забезпечення до 2020 року співвідношення державний борг / ВВП на рівні не вище 71% ВВП; 3) підтримка загальних потреб у фінансуванні бюджету за борговими операціями в середньому на рівні 10% ВВП (максимум 12% ВВП на рік) у 2019 - 2025 рр.

Як повідомлялося, після затвердження МВФ нової чотирирічної програми розширеного фінансування для України на суму $17,5 млрд Мінфін з 13 березня почав консультації з кредиторами про реструктуризацію зовнішнього боргу. Уряд також залучив до реструктуризації єврооблігації Києва, державних «Ощадбанку», «Укрексімбанку» та «Укрзалізниці», однак вказані позичальники будуть вести консультації з кредиторами з приводу умов реструктуризації їх позик як окремі юридичні особи.

У той же час найбільші утримувачі українських паперів не хочуть погоджуватися на списання основної суми боргу, вважаючи, що заявлений масштаб скорочення виплат занадто великий. Крім цього, Росія вимагає виплати $3 млрд в кінці 2015 року, відмовляючись від участі в реструктуризації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук