Мінімальні ціни на горілку зростуть більш ніж на 30%

Кабінет міністрів України вирішив підвищити мінімальну роздрібну ціну (МРЦ) півлітрової пляшки горілки на 32,6%, передає «Інтерфакс-Україна». Таке підвищення планують здійснити у два етапи: у найближчі дні – на 15,9%, а з 1 серпня – ще на 14,3%.

«Повідомляємо, що на засіданні уряду прийнято проект постанови Кабінету міністрів України про збільшення мінімальних цін на алкогольні напої. Документ встановлює МРЦ на горілку на рівні 34,90 грн за 0,5 л. і подальше збільшення її до рівня 39,90 грн за 0,5 л. з 1 серпня», - йдеться в повідомленні асоціації «Укргорілка». Постанова набирає чинності з дати підписання.

За даними «Укргорілки», уряд також підвищив мінімальні роздрібні ціни на інші алкогольні напої. Зокрема, роздрібні ціни на вина в скляній тарі (обсяг 0,7 л) або іншій тарі (1 л) підвищуються на 11% - до 20 грн.

Ціни на коньяк також підвищуються в залежності від «зірковості»: чим менше витримка, тим вищим буде відсоток подорожчання.

Асоціація «Укргорілка» відзначає активну співпрацю уряду та алкогольних виробників у боротьбі з нелегальним ринком.

«Ведеться повномасштабна кампанія з очищення ринку від фальсифікату: податкова стала ефективніше працювати, збільшилися надходження до держбюджету, розроблено проект міністерства фінансів та асоціації «Укргорілка», який посилить систему покарань за порушення в царині виробництва і обігу нелегальної алкогольної продукції», - цитується в повідомленні асоціації гендиректор Володимир Остапюк.

Нагадаємо, що останній раз МРЦ на горілку в Україні підвищувалися 1 березня 2013 року. Тоді ціни вже зросли на 5,6%, до 30,1 грн.

10 квітня 2014 року Верховна Рада проголосувала за підвищення ставок акцизу на міцні алкогольні напої з 1 липня. Ставки акцизу на спирт, спиртові дистиляти, алкогольні напої підвищуються з 56,42 до 70,53 грн за один літр стовідсоткового спирту.

Нагадаємо ZAXID.NET інформував, що в кінці квітня Асоціація «Укргорілка» просила Кабінет міністрів України підвищити МРЦ півлітрової пляшки горілки на 32,6% - до 39,9 грн у зв’язку із зростанням собівартості виробництва продукції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук