Мінінфраструктури розробило 15-річну стратегію розвитку електротранспорту

ЕкономікаРоман Ганкевич, 1 червня 20174520
Володимир Омелян взяв участь у роботі Міжнародного транспортного форуму в Ляйпцігу, Німеччина

Міністерство інфраструктури розробило 15-річну стратегію розвитку електротранспорту в Україні. Про це Міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив в рамках участі у Закритому Міністерському круглому столі на тему: «Транспорт і клімат», який відбувся 31 травня 2017 року у Ляйпцігу, в рамках щорічного Саміту Міжнародного транспортного форуму 2017 року.

За словами міністра, близько чверті всіх викидів парникових газів в світі виробляється транспортними засобами, в першу чергу, автомобільними, і одна з місій міністерства - сприяти зниженню цього показника. «Минулого року ми сформували команду людей, яка досліджувала найкращі практики просування розвитку зеленого та сталого транспорту. Ми працювали спільно з учасниками ринку, щоб розробити п'ятнадцятирічну стратегію розвитку електротранспорту в Україні», - наголосив Володимир Омелян.

«У розробленому законопроекті ми даємо можливість українцям купувати електромобілі за доступною ціною. Наша головна мета і ключові пропозиції - це створити всі необхідні умови для виробництва електромобілів в Україні. Це означає не тільки зменшення податкового тиску, а й створення умов для використання такого транспорту в Україні», - додав міністр.

За словами Омеляна, стратегія, розроблена Міністерством, ділиться на три етапи. Перший буде присвячений активізації ринку, скасуванню мит та ПДВ щодо імпорту електричних транспортних засобів і зарядних станцій. Ця стадія розрахована на п'ять років. У другому етапі, який розрахований на десять років, сподіваються налагодити виробництво електромобілів в Україні. Третій, п'ятнадцятирічний етап, передбачає стимулювання локалізації виробництва електричних транспортних засобів, компонентів та обладнання.

Міністерство планує запровадити податкові знижки для всіх покупців електромобілів на період до п'ятнадцяти років. «Ми сподіваємося, це знизить ціни на електрокари до 30-35%. З точки зору виробника, виробництво електромобілів в Україні для українських, європейських та світових ринків буде конкурентоспроможним», - додав Володимир Омелян.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук