Міністерство фінансів отримало право на управління «Укренерго»

Проведення реформи «Укренерго» є однією з умов отримання Україною другого траншу кредитних коштів від ЄС

ЕкономікаЮрій Братюк, 6 лютого 20191200

Міністерствo фінансів України отрималo контроль над національною акціонерною компанією «Укренерго». Про це 6 лютого повідомила прес-служба Мінфіну.

«Укренерго» перейшло зі сфери Міністерства енергетики та вугільної промисловості до Міністерства фінансів. Таким чином Україна виконує положення третього енергетичного пакета ЄС щодо розділення функцій постачання та продажу енергії. Управління та контроль за діяльністю «Укренерго» здійснюватиме наглядова рада компанії, яка складатиметься із чотирьох незалежних членів з досвідом трансформаційних процесів в енергетиці, а також три представники держави.

У відомстві зазначають, що проведення реформи «Укренерго» та його передача з підпорядкування Міністерства енергетики є однією з умов отримання Україною другого траншу кредитних коштів від ЄС на загальну суму 500 мільйонів євро. Рішення про передачу «Укренерго» в управління Міністерства фінансів ухвалили на засіданні уряду ще 18 грудня 2018 року.

«Укренерго» — державна компанія, що обслуговує магістральні та міждержавні лінії енергопередач, а також централізовану диспетчерську об’єднаної енергосистеми України. Кошти, отримані завдяки реформуванню «Укренерго», зарахують напряму до державного бюджету, що дозволить у стислі терміни розрахуватися за кредитними зобов’язаннями держави.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук