Міністерство аграрної політики хоче заборонити молоко другого сорту

Другий сорт — це молоко найнижчої якості, якого нема у більшості країн світу

В Україні можуть заборонити молоко другого сорту. Про це повідомив директор департаменту продовольства Міністерства аграрної політики та продовольства України Микола Мороз, пише AgroPolit.com.

За словами Мороза, в Україні молочний ринок складний, ситуація на ньому непроста, бо ще й досі величезна частка виробництва розташовано в домогосподарствах.

«Близько 25 % молока, яке надходить до споживачів, виробляється саме домогосподарствами. Зараз ми потрапили у ситуацію, коли повинні приймати рішення, що відмовляємось від молока другого сорту, яке виробляється в домогосподарствах. При цьому ми розуміємо, що тоді деяким господарствам доведеться нарощувати поголів’я, щоб виробляти молоко вищої якості», – пояснив він.

За його словами, відмова від виробництва молока другого сорту заважає українським виробникам виходити на експорт. Також є багато скарг від споживачів, на якість такого продукту.

Молоко другого сорту заборонено майже в усіх країнах, лише в Україні можна його продавати.

Наразі в Україні є чотири сорти молока – екстра, найвищий, перший і другий. Сорт екстра використовують для виготовлення сметани, йогуртів та сиру.

Екстра і найвищий сорт виробляють фермерські господарства (а заводи скуповують їх по 5,6-4,9 гривні).

У магазинах продають молоко вищого і першого сорту.

Молоко другого сорту – це приблизно 35 відсотків всього, що збирають заводи. Це найменш якісне молоко, його здають люди з домашніх господарств. Підприємства зазвичай виготовляють з нього сухе молоко та експортують його в країни Африки і Близького Сходу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук