Міністерство фінансів запустило електронний реєстр відшкодування ПДВ

У суботу, 1 квітня, Міністерство фінансів запустило електронний реєстр відшкодування ПДВ, повідомила прес-служба міністерства.

«Сьогодні, 1 квітня, Мінфін запустив електронний реєстр відшкодування ПДВ. Зараз відбувається наповнення реєстру інформацією. Згідно із законодавством, він буде доступним у перший робочий день квітня, 3 числа», – йдеться у повідомленні.

Таким чином, відтепер кожен підприємець зможе в онлайн-режимі перевірити, на якому етапі знаходиться його платіж.

«Всю вхідну інформацію в реєстр формує Державна фіскальна служба на підставі заявок бізнесу та закріплює це електронним цифровим підписом. ДФС вносить цю інформацію в реєстр. Після цього на узгодження суми відводиться не більше 30 днів (у передбачених законом випадках – 60 днів) і відбувається автоматичне відшкодування на наступний день після закінчення цього строку», – пояснили принципп роботи реєстру у Мінфіні.

Також у міністерстві зазначили, що відшкодування відбувається в хронологічному порядку (підприємець, який перший подав, першим отримує кошти за всіх інших рівних умов) та на щоденній основі. Раніше ПДВ відшкодовували в останні 5 днів місяця. При такому підході підприємці не могли завчасно планувати. Тепер повертати ПДВ будуть в будь-який день місяця після узгодження суми, тому бізнес зможе краще планувати свою діяльність та отримає додаткові оборотні кошти, починаючи з 10-х чисел кожного місяця.

У Мінфіні нагадали, що в кінці 2016 року був прийнятий антикорупційний Закон, спільно розроблений з депутатами, бізнесом та громадськістю. Міністерство фінансів зараз працює над імплементацією цього закону.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук