Міністерство освіти взяло курс на зменшення кількості ВИШів
"Міністерство освіти взяло курс на зменшення кількості вищих навчальних закладів. Залишаться найпотужніші. Думаю, що "Львівська політехніка" буде серед них", - повідомив сьогодні, 10 червня під час прес-конференції за підсумками року роботи на посаді ректора НУ "Львівська політехніка" Юрій Бобало.
Найважливіше, за словами ректора, це те, що за цей рік йому вдалося сформувати добру команду. "Ще стоїть багато завдань. Зокрема, забезпечення житлом викладачів та студентів. Ми залучаємо інвестиції на будівництво житла, вже наприкінці наступного року будуть здані перші квартири. Це і будівництво лабораторій, корпусів", - зазначив Ю. Бобало.
Також однією з основних цілей є зміна менталітету викладачів і студентів. "Статистика сьогодні така, що 30% студентів хочуть навчатися і навчаються, 30% - не хочуть і не будуть, 40% - це власне залежить від менталітету, ці студенти можуть навчатися, але якщо до них правильно підійти. Особливо це стосується великих цифр, студентів на комерційній формі навчання. Хоча минулого року ми відрахували небагато студентів - 2,5%-3%. В нас навчається 32 тис. студентів", - розповів ректор.
Він також наголосив на тому, що необхідно змінювати менталітет викладача. "Він колись змінився від того, що їм затримували зарплату і вона невелика. У багатьох викладачів підхід такий - відчитав лекцію і пішов, зі студентом не займається, а колись так не було. 95%-96% наших студентів працевлаштовується, щоправда ми не провели моніторингу відносно того, чи вони працевлаштувалися за тими спеціальностями, за якими навчалися. З тих людей, що стоять на обліку на біржах праці в Україні, 52% випускники ВИШів. Переважно це економісти. А в нас найбільший конкурс на ці спеціальності, до 8-10 людей на місце, це при тому, що така статистика служби зайнятості", - наголосив ректор.
Також Ю.Бобало повідомив, що в "Політехніці" планують відкрити ще одну спеціальність - туризм. "Це відповідає потребам регіону", - додав він.