Міністерство юстиції України у понеділок, 6 серпня, розпочало інформаційну кампанію «СтопБулінг», орієнтовану на запобігання цькування дітей у школах.
В рамках кампанії розроблено матеріали, які інформують батьків та педагогів про види булінгу та пояснюють як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком цькування. В них також міститься інформація для батьків, чиї діти стали жертвами цькування або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей. У Мін’юсті пояснили, що найрозповсюдженішими видами цькування досі залишаються психлолгічне та фізичне. Проте через зростаючу популярність соцмереж їх невдовзі може випередити кібербулінг. У відомстві також наголосили, що найбільш дієвим способом протидії цьому явищу є увага до дитини від основних соціальних інститутів – сім’ї та дитини.
За даними дослідження UNICEF Україна за 2017 рік, 67% дітей стикалися з булінгом (були жертвою або свідком), а 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою. 25% - говорили про це не з дорослими. З тих, хто мовчать – 40% соромляться про це говорити, а 22% вважають, що це нормальне явище.