Міністерство юстиції вирішило закрити вісім колоній для оптимізації роботи. Ув’язнених переведуть в інші установи, а персонал звільнять та запропонують роботу в найближчих виправних установах або в міжрегіональних управліннях Мін'юсту.
Як розповіла заступниця міністра юстиції Олена Висоцька у відеозверненні, оприлюдненому на Facebook-сторінці Мін’юсту 9 липня, комісія з оптимізації установ виконання покарань під час засідання 6 липня вирішила закрити такі колонії:
- Ковельська виховна колонія (Волинська область);
- Черкаська виправна колонія №62 (Черкаси);
- Дергачівська виправна колонія № 109 (Харківська область);
- Жовтоводська виправна колонія №26 (Дніпропетровська область);
- Ігренський виправний центр №133 (Дніпро);
- Чорноморська виправна колонія №74 (Одеса);
- Ширяївський виправний центр №111 (Одеська область);
- Устинівський виправний центр №37 (Кіровоградська область).
За її словами, після закриття засуджених переведуть до інших установ відбування покарання – «як правило, з кращими умовами».
«Це дозволить оптимізувати систему, зменшити поточні та капітальні видатки на утримання великої системи кримінально-виконавчої служби. Майнові комплекси, де були установи виконання покарань, які підлягають консервації, будемо пропонувати інвесторам, аби покращувати нашу інфраструктуру, зокрема, ремонтувати або будувати нові слідчі ізолятори», – сказала Олена Висоцька.
Закриття частини в’язниць міністр юстиції Денис Малюська анонсував у кінці травня. За його словами, в Україні жодна в’язниця не заповнена на 100%, натомість переповнені слідчі ізолятори. У Міністерстві юстиції вже заявляли, що планують виставити на продаж тюрми, які зараз не використовують, проте для цього Верховна Рада має ухвалити відповідний законопроект.