Задля економії грошей в Україні закриють дев’ять в’язниць

Міністр юстиції Денис Малюська пояснив, що в Україні є тюрми, заповнені лише на 30%

Кількість в’язниць в Україні зменшиться через їхню незаповненість

Міністерство юстиції України найближчими днями запустить проект зі скорочення кількості в’язниць. Вже цього тижня буде оголошено перелік з дев'яти тюрем, які будуть закриті, повідомив міністр юстиції Денис Малюська в.

За його словами, в Україні жодна в'язниця не заповнена на 100%, на відміну від слідчих ізоляторів.

«Не в’язниці переповнені, а СІЗО: Київ, Одеса, Херсон, де наповнення часто більше 100%. Майже ні одна в’язниця не заповнена на 100%, тому є потенціал для їхнього закриття. Перший етап запустимо цього тижня і оголосимо список з дев'яти в'язниць, де стартує процес заморожування (звільнення персоналу, вивезення засуджених в інші місця утримання)», – розповів Малюська в інтерв’ю виданню Mind.

Він додав, що міністерство не може собі дозволити утримання в'язниці, яка завантажена на 30-40%, але це не означає ліквідацію саме таких закладів.

«Може, вони не наповнювалися штучно – через певні лобі туди направляли менше засуджених, а умови там нормальні. Тоді ми ліквідуємо в’язницю навіть зі значним наповненням і переведемо засуджених у кращі умови», – зазначив міністр.

Він також повідомив, що упродовж року очікуються зміни в законодавство, які дозволять Мін’юсту переходити на установи виконання покарань з комбінованим режимом безпеки.

«Це потрібно для економії коштів. В системі вкрай низька зарплата у працівників (8000 грн на місяць) і надвисокі витрати на утримання установ. Так ми зменшимо витрати, а внаслідок звільнень піднімемо оплату іншим працівникам», – зазначив міністр, зарплата якого становить 61 тисячу гривень.

Нагадаємо, що в Україні на тлі пандемії коронавірусу планують звільнити близько трьох тисяч в’язнів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук