Міністр екології пообіцяв допомогти ліцензувати львівське підприємство з переробки ртутних ламп

ЕкономікаОксана Лабойко, 5 травня 2016, 16:54 345 0

Мають технологію, але не можуть працювати. Львівська влада просить міністра екології посприяти, аби єдиному в Україні комунальному підприємству, яке переробляє ртутні лампочки, видали ліцензію на підприємницьку діяльність.

«Маємо шведську лінію по переробці ртутних ламп. Власне чим та лінія хороша, це є одна із найбільш екологічно безпечних ліній, яка переробляє ртутні лампи. Процес переробки полягає в тому, що йде окремо сепарація усіх складових ртутної лампи, ми маємо на виході вже металічну ртуть», ― пояснив начальник управління екології та благоустрою міст Андрій Галушка.

Унікальне обладнання закупили за грант Євросоюзу. Зараз підприємство обслуговує лише місто, хоча готове працювати на всю Україну. Однак півроку вже чекає на ліцензію.

Міністр екології та природних ресурсів визнає, що ситуація неприпустима і обіцяє допомогти.

«Ми до засідання Кабінету Міністрів готуємо проект постанови про ліцензійні умови. Це буде прозора процедура отримання ліцензійних сертифікатів на переробку будь-яких різних відходів», ― зазначив міністр екології України Остап Семерак.

Затвердили ліцензійні умови обіцяють впродовж двох місяців.

Нагадаємо, перший в Україні завод з переробки ртутних енергоощадних ламп відкрили у Львові у жовтні 2015 року. Там облаштували лінію з переробки відпрацьованих трубчастих та компактних енергоощадних ламп, які мають ртуть.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук