Міністр енергетики запропонував розпродувати ТЕС «Центренерго» частинами

ЕкономікаРоман Ганкевич, 5 серпня 20176080
Трипільська ТЕС

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик вважає, що приватизацію теплоелектростанцій, які входять до державної енергогенеруючої компанії «Центренерго», потрібно проводити окремо. Про це він сказав в інтерв'ю телепрограмі «Перша шпальта», пише LB.ua.

За його словами, уряд хоче швидше провести приватизацію обленерго і пакети державних акцій восьми обленерго вже готові і буде оголошуватися конкурс на їхню приватизацію. Серед готових об'єктів значиться і «Центренерго». «Але я б усе-таки розділив три генерації «Центренерго», мається на увазі Вуглегірська, Зміївська та Трипільська, на окремі об'єкти приватизації. Від цього і сума приватизації була б більшою, і зацікавлені структури виявили б більше бажання», - сказав він.

Насалик пояснив, що іноземних інвесторів зацікавлять Зміївська (Харківська область) і Трипільська (Київська область) теплоелектростанції, при цьому Вуглегірська ТЕС (Донецька область), що розташована на лінії розмежування, викличе мало інтересу в іноземних компаній, однак буде цікавою українським інвесторам.

Нагадаємо, раніше ZAXID.NET писав, що держава продає свою частку у семи обленерго. Фонд державного майна 24 липня оголосив про початок проведення аукціонів з підвищенням ціни з продажу пакетів акцій 7 енергетичних компаній. Зокрема, на продаж виставлені по 25% акцій ПАТ «Одесаобленерго» (початкова ціна – 631 млн грн), ПАТ «Донецькобленерго» (143 млн грн), ПАТ «Донбасенерго» (669 млн грн), ПАТ «Сумиобленерго» (370 млн грн), ПАТ ДТЕК «Дніпрообленерго» (728 млн грн), ПАТ ДТЕК «Західенерго» (347 млн грн), ПАТ «Київенерго» (759 млн грн). Восьмою компанією стала «Центренерго».

Трипільська ТЕС розташована на березі Дніпра, за 45 км на південь від Києва, біля села Трипілля. Це найбільший енергогенеруючий об'єкт на території Київської області. Основним паливом є донецький антрацит, що надходить залізницею. Резервне паливо - газ, мазут. Трипільська ТЕС є єдиним джерелом забезпечення населення міста Українка тепловою енергією для потреб опалення та гарячого водопостачання.

Придніпровська ТЕС розташована на лівому березі Дніпра. Забезпечує електроенергією Дніпропетровську область, а місто Дніпро - ще й тепловою енергією. Основне проектне паливо - вугілля марки «АШ», резервне - мазут і газ.

Зміївська ТЕС розташована біля Харкова і є найбільшим енергогенеруючим об'єктом цього регіону. Її потужність становить 2200 МВт. Основним паливом для ТЕС служать вугілля марок «А» і «П», на якому можуть працювати всі енергоблоки електростанції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук