Міністр культури вимагає пришвидшити впровадження квот на українські пісні

КультураДарина Цвях, 19 лютого 20162220
Міністр культури вимагає пришвидшити впровадження квот на українські пісні
фото УНІАН

Міністр культури В’ячеслав Кириленко запропонував Нацраді активніше впливати на радіостанції, що не дотримуються квот.

«Запровадження квоти в радіоефірі є дієвим механізмом, який використовується в багатьох країнах світу з метою підтримки національного культурного продукту. Відмовлятися від квот в сучасних умовах означає сприяти гуманітарному реваншу «русского мира», - цитує' міністра «Телекритика».

За його словами, неправильно відкладати ухвалення цього законопроекту через те, що його норми можуть  бути враховані в іншому законопроекті.

Також він звернув увагу на ігнорування багатьма радіостанціями навіть норм чинного законодавства: «Моніторинг громадських організацій засвідчує, що кількість україномовних пісень в радіоефірі складає приблизно 5%».

За словами міністра, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення мала би вживати  більш активних заходів впливу на порушників.

Нагадаємо, йдеться про законопроект № 3822 «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)». Згідно із законопроектом квота 50% музичних творів українських авторів і виконавців має вираховуватись не від щотижневого, як зараз, а від щодобового обсягу мовлення. Також хочуть додатково запровадити квоту пісень державною мовою в розмірі 75% від загального обсягу пісень українських авторів і виконавців. Радіостанції повинні будуть дотримуватись такої квоти рівномірно протягом усього ефіру.

Українські радіохолдинги виступили проти цієї ініціативи. Однак українські музиканти виступили за повне звільнення радіоефіру від російської музики. 

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук