Міністр освіти запропонувала зобов'язати школи звітуватися за витрачені на ремонт гроші

Батьки повинні мати можливість перевірити, на що витрачені гроші з фонду школи

Міністерство освіти і науки запропонувало прийняти новий закон, в якому шкільні благодійні фонди, куди батьки учнів здають гроші на ремонт, повинні будуть звітуватися за витрачені кошти. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» розповіла міністр освіти Лілія Гриневич.

«У законі є стаття, яка буде зобов'язувати всі навчальні заклади в обов'язковому порядку публікувати всі кошти, що надходять на утримання цієї установи і як вони витрачаються. Тоді стане ясно, і батьки зможуть задати питання тим, хто заохочує їх здавати гроші. Якщо, наприклад, орган місцевого самоврядування виділив для цієї школи кошти на ремонт, тоді не зрозуміло, чому збираються ці кошти на ремонт у батьків», - заявила Гриневич.

Також міністр пояснила, що сьогодні з батьків збирають гроші на ремонт так звані благодійні фонди, які міністерство не має права заборонити. «Дуже важливо, щоб фонди, які збирають ці кошти, чітко звітували перед батьками, на що ці гроші йдуть. Думаю, це одне з нововведень закону про освіту, яке має показати, скільки тіньових коштів в нашій системі освіти і яким чином вони витрачаються», - зазначила Гриневич.

За її словами, не всі батьки зможуть дозволити собі здавати гроші в шкільні фонди, що позначається на ставленні до дітей. «Ми негативно ставимося до вимагання коштів у батьків, тим більших сум. З цим можна боротися тільки таким чином, що ми повинні вивести на світло всі внески батьків до бюджету кожного навчального закладу і вимагати, щоб нам розповіли, як ці кошти використовуються», - додала Гриневич.

Нагадаємо, раніше міністр освіти заявила, що з початку нового навчального року 100 українських шкіл працюватимуть за новим стандартом початкової освіти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук