Суд відхилив апеляцію Мінкульту щодо перейменування УПЦ (МП)

Апеляційний суд дозволив УПЦ (МП) не зазначити приналежність до Російської православної церкви

20:08, 23 липня 2019

Міністерство культури не змогло скасувати призупинення перейменування Української православної церкви Московського патріархату.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ (МП) з посиланням на сайт свого юридичного відділу, 22 липня в Шостому апеляційному адміністративному суді відбулося судове засідання за апеляційною скаргою Мінкульту на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва.

«Таким чином, апеляційний суд відмовив Мінкульту і залишив в силі рішення окружного суду, який заборонив органам державної реєстрації проводити будь-які реєстраційні дії та записи щодо УПЦ (МП –ред.), в тому числі - вносити нові записи до Єдиного державного реєстру», - йдеться у повідомленні.

Крім того УПЦ (МП) закликала своїх «віруючих і священнослужителів відстежувати будь-які реєстраційні дії, які можуть бути здійснені державними органами реєстрації».

Як повідомлялось, 20 грудня 2018 року Верховна Рада ухвалила законопроект №5309, згідно з яким релігійна організація, керівний центр якої розташовано на території держави-агресора, зобов'язана вказати це у своїй назві.

Мінкульт зобов'язав ряд релігійних організацій змінити свої назви до 26 квітня 2019 року. Зокрема, в назві УПЦ (МП) мала бути зазначена приналежність до Російської православної церкви.

22 квітня Окружний суд Києва скасував наказ Мінкульту, задовольнивши заяву УПЦ (МП). Однією з причин такого рішення було вказано «невиправдане втручання держави в сферу діяльності релігійної організації як юридичної особи».

Крім цього Конституційний Суд України відкрив провадження за поданням 49 народних депутатів щодо перейменування УПЦ (МП) в Російську церкву в Україні. 49 нардепів звернулися до КСУ із відповідним поданням 18 січня 2019 року. Уповноваженими за дорученням зазначені депутати від «Опозиційного блоку» Вадим Новинський, Олександр Долженков та Василь Німченко.

Зазначимо, що після утворення Помісної православної церкви в Україні та отримання нею Томосу про автокефалію від Вселенського патріарха Варфоломія, УПЦ (МП) продовжує вважати себе єдиною каноничною православною церквою в країні.

Раніше УПЦ (МП) заперечувала свою приналежність до РПЦ, заявляючи про свою самокерованість. Крім того, УПЦ (МП) відмовилася змінити назву, а низка народних депутатів – прибічників цієї церкви – оскаржили закон, який змушує УПЦ (МП) перейменуватися, в Конституційному суді. Закон зобов’язує перейменуватися ще низку релігійних організацій з центрами у Росії.