Верховна Рада зобов’язала УПЦ МП вказати в назві свою приналежність до Росії

Також священикам УПЦ МП заборонили доступ до військових частин ЗСУ

Верховна Рада України у четвер, 20 грудня, прийняла в цілому закон, який зобов'язує Українську православну церкву Московського патріархату в своїй назві вказати приналежність до Російської православної церкви (РПЦ). Відповідний закон підтримали 240 народних депутатів.

Як повідомила агенція «Інтерфакс-Україна», депутати внесли зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій. Ці зміни передбачають, що релігійна організація, яка входить в структуру релігійної організації з центром в державі, що вчинила військову агресію проти України і тимчасово окупувала її територію, зобов'язана в назві відображати належність до такої релігійної організації за межами країни.

Така релігійна організація в Україні буде зобов'язана у своїй статутній назві повністю вказувати назву тієї організації, частиною якої вона є, і центр якої розташований за межами України, з допустимим додаванням слів «в Україні».

Таке зобов'язання буде застосовуватися, якщо:

  • в статуті релігійної організації в Україні зазначено її входження в структуру іншої організації з центром за межами країни;
  • в статуті зарубіжної релігійної організації з центром в державі-агресорі сказано, що в її структуру входить діюча на території України релігійна організація, а також що її статутні органи управління приймають рішення в канонічних і організаційних питаннях, які є зобов'язуючими для релігійної організації на території України;
  • керівники релігійної організації в Україні в обов'язковому порядку входять до статутних органів управління зарубіжної релігійної організації, згідно з її статутом, з правом вирішального голосу.

У перехідних положеннях до закону сказано, що священикам, проповідникам релігійної організації, яка підпадає під дію цього документа, обмежать доступ до військових частин і з'єднань Збройних сил України та інших військових формувань у місцях їх дислокації.

Закон набуде чинності з моменту його публікації. І якщо релігійна організація, яка підпадає під дію закону, упродовж чотирьох місяців з цього дня не внесе зміни в свою офіційну назву і не подасть відповідні відомості на реєстрацію, її статут втратить чинність у частині, яка визначає повну офіційну назву такої організації.

Крім того, після набуття законом чинності центральний орган виконавчої влади, який здійснює державну політику в сфері релігії, повинен провести релігієзнавчу експертизу зареєстрованих статутів релігійних організацій. Якщо будуть встановлені обставини, що регулюються цим законом, цей держорган зобов’язаний через офіційне видання «Урядовий кур’єр» проінформувати про них відповідну релігійну організацію.

Зазначимо, що цей закон стосується усіх без винятку релігійних організацій, але найбільше проти нього виступали віряни Української православної церкви Московського патріархату. Варто наголосити, що ця церква має найбільше парафій, а її офіційна назва звучить як «Українська православна церква».

До 15 грудня цього року ця церква була єдиною канонічною православною церквою. Але 15 грудня на Об’єднавчому соборі ієрархів усіх православних конфесій, що діють в Україні, було утворено автокефальну Православну церкву України, матір’ю якої є Константинопольська церква (Вселенський патріархат).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук