Об'єднавчий собор обрав голову Православної церкви в Україні

Митрополитом Київським став 39-річний представник УПЦ (КП) Епіфаній

Єпіфаній є намісником голови УПЦ (КП) Філарета

Об'єднавчий собор обрав предстоятелем майбутньої автокефальної помісної православної церкви в Україні 39-річного митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Сергія Думенка), який є намісником предстоятеля УПЦ (КП) Філарета, повідомила українська редакція ВВС.

Зазначається, що порівняно молоді літа митрополита Епіфанія компенсуються стрімкою кар'єрою та п'ятьма роками роботи заступником патріарха Філарета.

На відміну від багатьох колег в українських церквах, які навчались у Росії, він здобував освіту в Україні та у Греції.

Епіфанія називають людиною, яка була віддаленою від основних груп впливу в церкві та близькою до патріарха. Його знання грецької мови може бути суттєвим плюсом у світлі стосунків з Константинополем, адже все спілкування відбуватиметься цією мовою.

З іншого боку, Вселенський патріархат може вбачати в Епіфанії своєрідну «тінь» Філарета та його неформальне «продовження», що, імовірно, не надто подобається Константинополю, зазначає ВВС.

Після ухвалення рішення на Софійську площу вийшли представники церков та президент Петро Порошенко, який повідомив новину тим, хто очікував там на рішення Собору зранку. У відповідь люди, які зібралися на площі, вигукували «Слава! Слава!», пише «Українська правда».

Порошенко та Єпіфаній на Софійській площі у Києві

Петро Порошенко та митрополит Епіфаній на Софійській площі після засідання Собору

«Ми змогли об'єднати три гілки українського православ'я в єдину помісну православну церкву», — заявив Епіфаній за підсумками Собору зі сцени на Софійській площі в Києві. Він подякував Константинополю, президенту України та главі УПЦ (КП) Філарету, главі УАПЦ Макарію і всім ієрархам, а також Верховній Раді за єдність.

Зазначається, що невдовзі Епіфаній поїде до Вселенського патріарха у Стамбул, аби з його рук отримати указ (томос) про автокефалію Української православної церкви.

Також під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков в Єдину помісну незалежну церкву, офіційна назва якої – Православна церква України.

Як згодом повідомило ВВС Україна, Вселенський патріарх Варфоломій у телефонній розмові з новообраним митрополитом Київським Епіфанієм привітав його з обранням та благословив. Це може означати, що Вселенський патріархат визнає Об'єднавчий собор, який відбувся в столиці України.

P.S. Пізніше у ЗМІ з'явилися подробиці голосування за предстоятеля помісної Православної церкви в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук