Митрополита Епіфанія обрали главою Помісної церкви з перевагою у вісім голосів

«Збруч» оприлюднив результати голосування на Об'єднавчому соборі

15 грудня на Соборі митрополитом Київським став 39-річний Епіфаній

Митрополита Епіфанія обрали головою Помісної церкви з перевагою у вісім голосів. Про це пише львівський сайт «Збруч» з посиланням на власні джерела.

До списку у першому турі внесли всіх єпископів, що брали участь в Соборі. До другого туру потрапили митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній (Думенко), постійний член Священного синоду УПЦ (КП) (71 голос), митрополит Вінницький і Барський УПЦ (МП) Симеон (58 голосів) та митрополит Луцький і Волинський Михаїл (Зінкевич) з УПЦ (КП) (36 голосів).

На четвертій позиції зі значним відривом опинився інший представник УПЦ (КП) – митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк), за якого було дев’ять голосів, і замикали список три єпископи, що мали по два голоси.

Перед другим туром голосування митрополит Михаїл (Зінкевич) зняв свою кандидатуру, за ним зняли свої кандидатури єпископи з четвертим результатом, п'ятим і так далі — аж поки у списку не залишився єпископ Вишгородський і Подільський Володимир (Черпак), оскільки за регламентом голосування в другому турі мало залишитися три кандидатури.

У другому турі голосували лише архієреї, їхні голоси розподілилися так, що митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній отримав 36 голосів; митрополит Вінницький і Барський Симеон — 28 голосів.

«Тобто, якби участь в Соборі взяли не двоє єпископів з УПЦ МП, а ті десять, що зверталися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про Томос, то результат учорашнього голосування міг бути іншим», – зазначає «Збруч».

Наголошується, що він одного з єпископів УПЦ (МП) було подане доручення представляти інтереси, але воно містило загальні формулювання, без вказання Собору як адресата, тому його не взяли до уваги.

До слова, трансляції засідання Собору не було, процес голосування тривав за зачиненими дверима у соборі Святої Софії. Результати його оголосив президент України згодом зі сцени на Софійській площі. Як пише «Українська правда», відправити повідомлення чи додзвонитися до когось з делегатів Собору жодному з десятків журналістів не вдалося. За деякими даними, перед входом до Софії на Собор всіх архієреїв попросили здати мобільні телефони.

Також поблизу Софійського собору, де тривало зібрання, був відсутній мобільний зв'язок та інтернет.

Як писав ZAXID.NET, 15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков в Єдину помісну незалежну церкву, наразі офіційна назва якої – Православна церква України.

Головою церкви обрали 39-річного митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Сергія Думенка), який є намісником предстоятеля УПЦ (КП) Філарета.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук