Епіфаній під час першої літургії пом’янув всіх предстоятелів церков, крім російського Кирила

Предстоятелі православних церков на літургіях повинні поминати очільників інших помісних церков, а непоминання свідчить про відсутність між церквами євхаристійного спілкування

Митрополит Епіфаній під час першої служби на посаді предстоятеля Православної церкви в Украхні в Михайлівському соборі Києва, 16 грудня 2018 року

У перший день після обрання Епіфанія митрополитом Київським предстоятеля нової помісної церкви пом’янули під час служби у Константинополі за присутності патріарха Варфоломія. Натомість сам Епіфаній під час першої служби на посаді предстоятеля церкви в Михайлівському соборі пом’янув усіх предстоятелів церков, окрім патріарха Кирила. Фактично, такі дії української церкви можуть свідчити про намір не встановлювати церковного спілкування з РПЦ.

Як зазначає BBC, поминання предстоятелів помісних православних церков у суворій відповідності їхньому місцю у диптиху (переліку помісних церков) є однією з ключових ознак церковного спілкування між ними. Першим у диптиху йде Вселенський патріарх, а українська церква матиме 15 місце.

Дивіться фрагмент літургії, на якій Константинополь поминає митрополита Київського Епіфанія:

Загалом зараз є 14 загальновизнаних помісних православних церков, а поминання Константинополем Епіфанія свідчить про визнання української церкви та встановлення євхаристійного спілкування.

Нагадаємо, 15 грудня об'єднавчий собор створив помісну православну церкву в Україні та обрав її предстоятелем митрополита Епіфанія. Після цього відбулась телефонна розмова між митрополитом Київським Епіфанієм та Вселенським патріархом Варфоломієм. Той привітав Епіфанія, благословив і запросив 6 січня на співслужіння у Константинополь та на вручення томосу про автокефалію.

Відсьогодні інші помісні православні церкви також можуть починати поминати митрополита Епіфанія, таким чином визнаючи нову церкву. Проте BBC, опитавши експертів, зазначає, що цей процес може початись до вручення томосу. Та й після цього визнання буде складним та тривалим.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук