Представник Помісної церкви заявив, що Онуфрій втратив титул митрополита Київського

« З моменту обрання канонічного предстоятеля православної церкви України він втрачає право на цей титул»

Представник Помісної церкви заявив, що Онуфрій втратив титул митрополита Київського
фото УНІАН
Голова УПЦ (МП) на тлі портрета Московського патріарха Кіріла

Очільник Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ (МП) Онуфрій офіційно втратив титул митрополита Київського. Про це повідомив колишній речник УПЦ Київського патріархату, а нині представник Помісної церкви, архієпископ Євстратій Зоря.

«Як відомо з листа, який надіслав святійший Вселенський патріарх митрополиту Онуфрію, з моменту обрання канонічного предстоятеля православної церкви України він втрачає право на цей титул», – повідомив він у Facebook.

«Тобто з точки зору вселенського православ’я, присутність Московського патріархату на території України вже не відповідає канонам, а канонам відповідає якраз перебування в помісній Українській православній церкві», – наголосив архієпископ.

Євстратій Зоря додав при цьому, що російська церква може існувати в Україні, але він висловив думку, що вірні поступово переходитимуть до канонічної об’єднаної української церкви.

Коментарів щодо Онуфрія з боку Вселенської патріархії наразі немає.

Нагадаємо, 15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков в Єдину помісну незалежну церкву, офіційна назва якої – Православна церква в Україні. Головою церкви обрали 39-річного митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Сергія Думенка).

Раніше повідомлялось, що Вселенський патріарх надіслав голові УПЦ (МП) митрополиту Онуфрію лист-запрошення для участі в Об’єднавчому соборі, на якому планували створити Помісну церкву та обрати її очільника. Проте Онуфрій повернув листа відправникові.

У жовтні 2018 року Синод Константинопольського патріархату (він же Вселенський патріархат) ухвалив рішення – скасувати синодальний лист 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви. Згідно з цим рішенням, українські православні церкви – УПЦ (КП), УАПЦ та УПЦ (МП) ­– перейшли до сфери опіки Вселенського патріархату. Проте більшість єпископів УПЦ (МП) відмовились визнати цей указ та оголосили про вірність Російській церкві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук