Мінкульт обрав три ескізи ордена Героїв Небесної Сотні

КультураДарина Цвях, 30 липня 20144820

На засіданні Комісії з проведення всеукраїнського конкурсу на найкращий ескіз ордена Героїв Небесної Сотні обрали три варіанти.

У конкурсі, що проводився з 23 по 28 липня 2014 року, взяли участь митці з Дніпропетровщини, Сумщини, Одещини, Івано-Франківщини, Чернігівщини, Львівщини та міста Києва, повідомляється на сайті Міністерства Культури.

Обирати найкращі комісія мала з 17 конкурсних проектів від 16 учасників.

До складу Комісії увійшли представники громадських об’єднань, громадські активісти–учасники Майдана, фахівці з нагородної справи та геральдики, а також представник Адміністрації президента України, Міністерства культури України, Національного банку, Національної академії наук, Національної академії мистецтв.

До трійки обраних Мінкультом ескізів увійшли роботи авторського колективу Тараса Возняка та Костянтина Ковалишина (м. Львів); авторського колективу Олександра Сопова та Алевтини Несіної-Інькової (м. Київ); автора Олексія Руденко (м. Київ).

До всіх робіт було зазначено «з рекомендаціями доопрацювання».

Орден «Героїв Небесної Сотні» встановлюється для відзначення осіб за громадянську мужність, патріотизм, відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, активну благодійну, гуманістичну, громадську діяльність в Україні, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інших подій, пов’язаних із захистом незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

Нагадаємо, що ідея заснувати цей орден належить президентові України.

Вже за кілька днів після того Рада підтримала законопроект. Також на честь героїв Небесної Сотні пропонували перейменувати вулицю в Києві та інших містах України, зокрема і у Львові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук