Мінкульт позбавив статусу пам'яток 794 меморіальні споруди комуністичної доби

КультураК.С., 7 квітня 20161800

Міністерство культури позбавило статусу пам'яток 794 меморіальних споруд та пам'ятників комуністичної доби у 13 областях України.


На виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» віце-прем’єр-міністр - міністр культури України В’ячеслав Кириленко підписав наказ «Про не занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України».

Згідно з документом, у 13 областях України 794 об’єкта культурної спадщини визнані такими, що не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, а саме: у Вінницькій області – 12 об’єктів; у Волинській – 6 об’єктів; у Дніпропетровській – 10; у Кіровоградській – 30; у Миколаївській - 36; у Полтавській – 178; у Рівненській - 52 об’єкта; у Сумській – 12 об’єктів; у Тернопільській – 156; у Харківській - 174 об’єкта; у Хмельницькій – 78 об’єктів; у Черкаській – 19 об’єктів; у Чернігівській області - 31 об’єкт.

Серед таких об’єктів - пам’ятники Леніну, Фрунзе, Дзержинському, Кірову іншим комуністичним діячам, чекістам, комсомольцям, меморіали пам’ятні знаки та дошки, присвячені подіям і датам, що використовувалися для пропаганди комунізму і тоталітарного режиму.

До цього часу вважалися пам’ятками, наприклад, такі об’єкти як «Пам’ятник-погруддя комсомольцям 20-х від комсомольців 60-х» (м. Лохвиця, Полтавська обл.) або «Пам’ятний знак з текстом телеграми жителів села 23.01.1924 р. ЦВК СРСР в зв’язку з увічненням пам’яті борців за свободу – 9 січня 1905 р. і одержання тяжкої звістки про смерть дорогого вождя В.І. Леніна» (с. Кибинці, Полтавська обл.) тощо. 

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук