Мінкульт прийняв рішення про демонтаж пам’ятника Суворову у Києві

КультураК.С., 26 грудня 20182890
Пам’ятник Суворову на території ліцею закрили банером-декорацією із зображенням Івана Богуна

Експертна комісія Міністерства культури одностайно підтримала перенесення пам’ятника російському полководцю Олександру Суворову з подвір’я Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр культури Євген Нищук.

«Про необхідність цього я неодноразово говорив вже протягом декількох років і у ЗМІ, і у спілкуванні з керівництвом ліцею, і з мною глибоко шановним Героєм України Ігорем Гордійчуком. Та, ухвалення рішення щодо пам‘ятки місцевого значення - процес, до якого причетне не лише міністерство. І комусь, вочевидь, було вигідне зволікання, а як наслідок - спекуляції та перекручування. Я радий, що сьогодні таке важливе для України і мене особисто рішення, було ухвалено!», - йдеться у повідомлені.

У прес-службі міністерства культури повідомляють, що рішення комісії є остаточним.

Нагадаємо, раніше консультативна рада при Департаменті охорони культспадщини КМДА підтримала звернення ліцею імені Богуна та Героя України, генерала Ігоря Гордійчука про незанесення пам'ятника Суворову до Реєстру пам'яток. Замість пам’ятника Суворову Міністерство оборони України пропонує встановити пам’ятник полковнику українського козацтва учаснику антипольського повстання на території Речі Посполитої Івану Богуну.

Раніше пам’ятник Суворову на території ліцею закрили банером-декорацією із зображенням гетьмана Івана Богуна.

Зазначимо, що Олександр Суворов — відомий російський полководець, який був організатором придушень національно-визвольних повстань, зокрема придушення Коліївщини на Правобережній Україні. Суворовське військове училище було відкрито у Києві в 1943 році. З 1992 року навчальний заклад було перейменовано у Київський військовий ліцей імені Івана Богуна. Іван Богун (1618-1664) — український військовий і державний діяч, козацький полководець часу Хмельниччини, полковник подільський, згодом — кальницький і паволоцький.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук