Мінкульт рекомендував Музичній академії присвоїти Великому залу ім'я Василя Сліпака

КультураК.С., 28 грудня 20162301
Мінкульт рекомендував Музичній академії присвоїти Великому залу ім'я Василя Сліпака
Василь Сліпак загинув у зоні АТО 29 червня 2016 року

Під головуванням міністра культури Євгена Нищука відбулося засідання Колегії міністерства культури. Під час засідання розглядалося питання присвоєння імені Василя Сліпака Великому залу Національної академії України імені Петра Чайковського, ініційоване народними депутатами України.

З інформацією з цього питання перед членами Колегії виступив народний депутат України Ігор Мосійчук, повідомив Урядовий портал.

«Не дивлячись на талант, не дивлячись на всі ті здобутки, які мав, Василь Сліпак вирушив боронити свою Батьківщину та склав голову за її незалежність. Це велика втрата для нації, його подвиг має слугувати прикладом для виховання українських митців і ми вважаємо, що належним вшануванням його пам’яті мала б бути названа на честь нього Велика зала Національної академії України, де молоді митці здобувають знання і ставали б продовжувачами справи великого українця Василя Сліпака, що був прикладом українського духу і звитяги всьому світові» - сказав Ігор Мосійчук.

Міністр культури Євген Нищук висловив підтримку ініціативі народних депутатів України щодо присвоєння імені великого патріота Василя Сліпака Великому залу мистецького вишу.

«Так, Василь Сліпак зробив великий подвиг для нашого народу і зробив це свідомо. Це яскравий приклад того, що митець може бути сильним воїном. Василь Сліпак, який навчався вокальному мистецтву у Львові, представляв високий талант України на найбільших сценах Європи, і який після початку війни поїхав захищати свою Батьківщину та віддав за цю боротьбу найдорожче, що він мав – життя – приклад для наслідування. Ім’я цього великого українця має бути винесене на масштабний національний рівень, саме через це виникла ідея присвоїти його ім’я Великому залу Академії, адже вона є базою, де молоді митці оволодівають своєю майстерністю, і вони мають знати хто такий Василь Сліпак, чиє ім’я носить студія, де вони навчаються», - сказав Євген Нищук.

Заслухавши виступ Ігоря Мосійчука, а також думку запрошеного на засідання ректора Національної академії Україниолодимира Рожка, Колегією було прийнято рішення рекомендувати Академії присвоїти Великому залу ім’я Василя Сліпака.

Василь Сліпак народився 20 грудня 1974 року у Львові. У 1997 році закінчив Львівську консерваторію (зараз - Музична академія ім. М. Лисенка), а після завершення навчання його запросили працювати у Паризьку оперу. Після початку російсько-української війни повернувся до України. Воював у лавах 7-го окремого батальйону ДУК. Василь Сліпак загинув у бою під Донецьком 29 червня 2016 року. Поховали Василя Сліпака у Львові на Личаківському кладовищі.

Президент Петро Порошенко посмертно нагородив Василя Сліпака орденом «За мужність».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук