Мінкульт розповів про заходи щодо збереження культурних цінностей в зоні АТО

На численні запити медіа Міністерство культури України розповіло, що робить держава для збереження культурних цінностей в зоні АТО.

Насамперед, враховуючи ситуацію та численні факти мародерства Мінкульт попросив ЗМІ не акцентувати увагу на культурних цінностях, які на сьогодні знаходяться в зоні АТО, насамперед на тих територіях, які контролюються терористами.

Міністерство запевнило, що тримає ситуацію із збереженням культурних цінностей під постійним контролем.

“Стан фізичної охорони музеїв було розглянуто на оперативних нарадах за участю представників зацікавлених органів виконавчої влади та призначено відповідальних осіб за організацію посилення їх охорони, організовано взаємодію з Національною гвардією України та місцевими органами влади.
 З урахуванням стану оперативної обстановки в регіоні визначено невідкладні заходи щодо посилення охорони, розрахована необхідна кількість сил і засобів, пов’язаних з організацією їх фізичного захисту, технічного укріплення та оснащення”, - йдеться у повідомленні прес-служби міністерства.

Мінкультури скерувало відповідні листи до обласних державних адміністрацій та постійно мониторить ситуацію із підготовки приміщень музейних закладів до можливих дій сторонніх осіб.Управління культури Луганської та Донецької ОДА прийняло рішення щодо обмеження проведення масових екскурсій та заходів, повернення до фондосховищ найбільш цінних музейних предметів, які експонувалися в експозиціях музеїв, а в окремих випадках закриття музеїв на час проведення АТО.

Водночас Мінкульт зазначає, що ані Мінкульт, ані силові відомства не можуть повною мірою забезпечити охорону культурної спадщини на територіях, що тимчасово контролюються незаконними збройними формуваннями.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук