Міносвіти обурене примусовим страйком у медуніверситеті ім. Богомольця

СуспільствоАндрій Стець, 26 лютого 20183791
Корпуси університету сьогодні були зачинені на ланцюги

Міністерство освіти та науки наголошує на неприпустимості зриву освітнього процесу в Національному медичному університеті імені Богомольця. Відповідна заява з'явилась на сайті Міністерства освіти та науки у понеділок, 26 лютого.

«Міністерство освіти і науки України сьогодні, 26 лютого, отримало інформацію про те, що адміністративним шляхом – через закриття будівель – студенти НМУ імені О.О. Богомольця були позбавлені можливості продовжувати навчання. МОН як головний ЦОВВ, що відповідальний за освіту і науку, вважає неприпустимим зрив освітнього процесу, що відбувається адміністративним шляхом в НМУ імені О.О. Богомольця, який перебуває у сфері управління Міністерства охорони здоров’я», – йдеться у заяві.

Як нагадали у МОН, раніше студенти НМУ імені О.О. Богомольця заявили, що, прийшовши на пари до університету, «побачили зачинені корпуси з ланцюгами та розгублених викладачів».

«Для студентів, які бажають навчатися, мають бути створені умови для нормального навчального процесу. Студенти не можуть і не мають страждати від жодних конфліктів, зокрема управлінських», – наголошується у заяві.

У цьому зв'язку Міністерство освіти і науки нагадує, що відповідно до статті 44 Конституції України «ніхто не може бути примушений до участі або до неучасті у страйку».

МОН також звернулося до керівництва вишу з вимогою виконати свої обов’язки та поновити освітній процес, створивши умови для навчання студентів.

Як інформував ZAXID.NET, в Національному медуніверситеті імені О.Богомольця сьогодні зранку оголошено безстроковий страйк студентів та викладачів. Причиною страйку стало те, що Міністерство охорони здоров'я 20 лютого відсторонило від виконання обов'язків ректора НМУ ім. Богомольця Катерину Амосову на час роботи комісії з розгляду ситуації зі зриву ліцензійного іспиту «Крок» для студентів факультету стоматології.

Зі свого боку, Амосова заявила, що на неї чиниться тиск з боку міністерства, а ліцензійний іспит був зірваний Центром тестування МОЗ, який не подав документи на відповідний тендер із закупівлі послуг з тестування студентів. Учасники страйку вимагають відставки в.о. голови МОЗ Уляни Супрун.

20 лютого кількадесят студентів заблокували вхід до ректорату НМУ ім. Богомольця, через що в.о. ректора вишу Михайло Зараш не зміг потрапити до будівлі.

Водночас низка студентів університету заявили, що не згодні з безстроковим страйком. За їхніми словами, акцію оголошено без урахування думки студентів і викладачів.

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун вважає саботажем страйк в Національному медичному університеті імені О. Богомольця.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук