Міносвіти затвердило зміни до програми початкової школи

СуспільствоАндрій Стець, 4 серпня 201613400
Зміни полягають у тому, щоб прибрати з програм явні неузгодженості, перевантаження дітей й давно застарілі теми

Колегія Міністерства освіти і науки України затвердила зміни до програми для початкової школи. Про це повідомив директор СШ №148 ім. Івана Багряного міста Києва, член Колегії МОН Сергій Горбачов.

«Сьогодні Колегія Міністерства освіти та науки затвердила зміни до програми початкової школи (1-4 класи), які наберуть чинності вже з 1 вересня цього року. Ці зміни були запропоновані у відкритому обговоренні, організованому на інтернет-платформі EdEra... Таке обговорення - перше в Україні», - зазначив Горбачов, інформує «РБК-Україна».

За його словами, зміни полягають у тому, щоб прибрати з програм явні неузгодженості, перевантаження дітей й давно застарілі теми.

«Оновлення торкнеться практично всіх предметів початкової школи. Але більше всього пропозицій стосувалося української мови, математики та літературного читання», - наголосив Горбачов.

Заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей повідомив, що передбачено також серйозні зміни у вивченні іноземної мови в початкових класах.

Запропоновано також зняти фіксовану кількість годин для вивчення тем. Передбачається, що вчитель, виходячи з того, які перед ним діти за рівнем освіти, сам визначатиме кількість годин для вивчення певної теми, пише УНІАН.

Вирішено також скасувати кількісний показник темпу читання, тобто нині діючі норми щодо кількості прочитаних слів на хвилину.

Крім того, з програми літературного читання будуть виключені нецікаві для дітей та ідеологічні радянські тексти. Також будуть додані твори сучасних письменників, які визначені за рекомендаціями дитячих бібліотек.

Він наголосив, що передбачено зняти дублювання тем з таких предметів, як «Основи здоров'я», «Я і Україна» та «Природознавство».

Зазначимо, що зміни в програму - це одна зі складових Концепції нової школи, анонсованої МОН.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук