Міняю тризуб на орла

Українські спортсмени, які за час українсько-російського конфлікту перейшли під прапор Росії

14:05, 11 серпня 2014

Спортсмени змінюють громадянство і цим не здивуєш нікого. Часто велику роль у прийнятті такого рішення відіграють більші преміальні, можливість тренуватися в кращих умовах і мати дороге обладнання.

Однак, коли твоя країна перебуває у стані конфлікту з іншою державою, зміна громадянства спортсменів, які ще вчора святкували перемогу під прапором України, а сьогодні отримують громадянство країни-агресора, сприймається дуже болісно. 

Від початку українсько-російського конфлікту український тризуб на російського двоголового орла змінило кілька провідних спортсменів. Хтось пояснив своє рішення анексією Криму, на когось вплинули сімейні обставини, а були й такі, які просто захотіли у майбутньому виступати під прапором Росії. Хто і чому вирішив змінити український спорт на російський – читайте в огляді ZAXID.NET.

Віра Ребрик

Дисципліна: легка атлетика

Вік: 25 років

 Фото: ФАУ

Уродженка Ялти Віра Ребрик весною цього року змінила паспорт України на паспорт Росії. Своє рішення спортсменка пояснила сімейними обставинами.

«Незручно мені буде виступати за Україну, враховуючи, що я живу в Криму, який тепер належить Росії. Справа в тому, що мої батьки - інваліди. Я не можу їх кинути і поїхати. Я не за власним бажанням міняю громадянство. У мене безвихідна ситуація», - прокоментувала Віра Ребрик виданню «Сегодня».

Українська легкоатлетка неодноразово встановлювала рекорди у метані списа. Також під прапором України Віра Ребрик стала чемпіонкою Європи з легкої атлетики у 2012 році.

Сергій Лагкуті

Дисципліна: велоспорт

Вік: 28 років

 Фото: Міноборони України

Ще один уродженець Криму, велогонщик Сергій Лагкуті, теж змінив український паспорт на російський після анексії Росією Кримського півострова.

Цікаво, що Сергій Лагкуті працював у прикордонній службі України і довгий час представляв Центральний спортивний клуб Збройних сил України, з яким виборов срібну нагороду на етапі Кубка світу у 2013 році в Мексиці.

У 2008 році спортсмен захищав кольори української збірної на Олімпійських іграх у Пекіні. Також під прапором України Сергій Лагкуті здобув срібло чемпіонату Європи з велотреку.

Анна Буряк

Дисципліна: п’ятиборство

Вік: 24 роки

 Фото: РИА Новости

Одна із найбільш перспективних українських спортсменок у п’ятиборстві Анна Буряк теж змінила українське громадянство на російське і відразу ж переїхала в Росію.

Анна Буряк родом із Луганська. Свій переїзд і зміну громадянства спортсменка пояснила сімейними обставинами. Майже відразу ж після залагодження процедур з документами Анна Буряк розпочала виступи на турнірах в Росії.

Прощаючись з колись рідною країною і своїми колегами зі збірної, Анна Буряк лише попросила, аби Національний олімпійський комітет не перешкоджав  їй у міжнародних виступах за Росію. Наразі головною метою Анни Буряк є вдалий виступ на Олімпіаді-2016 у Ріо-де-Жанейро, де спортсменка прагне захищати кольори російського прапора, однак для цього їй потрібен спеціальний дозвіл НОК України.

Нагадаємо, що Анна Буряк у складі збірної України неодноразово ставала чемпіонкою світу з п'ятиборства і зараз займає другу позицію у світовому рейтингу.

Ігор Калінін

Дисципліна: футбол

Вік: 18 років

 Фото: dynamo.kiev.ua

Чинний півзахисник маріупольського «Іллічівця» наразі залишається грати у чемпіонаті України, однак вже має на руках паспорт Росії і думає про переїзд до країни, громадянином якої він став. Своє рішення футболіст пояснив тим, що вся його родина в Криму, родичі в Росії, а в Україні він один.

«Я теж люблю Україну і нічого не маю проти Росії. Просто склалася така життєва ситуація, тому схиляюся до такого рішення ... У нас сім'я згуртована, не хочеться розлучатися», - розповів Калінін сайту football.ua.

Ігор Калінін неодноразово виступав за збірну України у віці до 18 і 19 років. Після того, як гравець оголосив про своє рішення змінити громадянство, головний тренер збірної U-19 Олексій Петраков досить різко відреагував на рішення футболіста і виключив Калініна із заявки у збірну.

Влітку гравець перебував на перегляді у російських клубах «Зеніт» і «Терек», однак поки що повернувся грати в український чемпіонат.

Катерина Лагно

Дисципліна: шахи

Вік: 25 років

 Фото: chesspro.ru

Якщо спортсменів із кримською пропискою, або родиною в Росії ще можна зрозуміти, то рішення «шахової королеви» України Катерини Лагно перейти під прапор Росії досі викликає багато неоднозначних коментарів.

Катерина Лагно народилася 27 грудня 1989 року у Львові. Згодом переїхала жити на Донеччину. У 2009 році одружилася з французьким гросмейстером Робером Фонтеном. На сьогодні в офіційному рейтинг-листі вона займає сьоме місце серед жінок у світі, і перше - серед українок. Катерина Лагно вважається наймолодшим гросмейстером серед жінок. Шахітска неодноразово ставала чемпіонкою світу та Європи під прапором України.

Колишня львів’янка Катерина Лагно наразі мешкає у Франції. Про бажання спортсменки виступати за збірну Росії стало відомо у квітні цього року. А вже наприкінці липня за спеціальним указом президента РФ Володимира Путіна українська шахістка отримала громадянство Росії.

***

Майже всі українські гравці футбольного клубу «Севастополь», який зараз перейменували у СКЧФ, змінили, або перебувають у процесі зміни громадянства. Як повідомляв ZAXID.NET, севастопольський клуб пройшов атестацію для виступів у другому дивізіоні російського чемпіонату зони «Південь». Однак на цьому рівні російського футбольного турніру заборонено грати легіонерам, якими вважаються гравці з українським паспортом.

Через це Російський футбольний союз затримує старт нового сезону другого дивізіону Росії зони «Південь». Як повідомив президент клубу СКЧФ Олександр Красильніков, футбольні функціонери вирішили почекати поки завершаться усі процедури із отриманням гравцями російського громадянства.

Також минулого тижня стало відомо, що форвард львівських «Карпат» Ілля Михальов, який перебуває в оренді у російському клубі, не збирається повертатися до Львова і планує прийняти російське громадянство.