Мін’юст найняв юристів за ₴11 млн для захисту від іноземних вкладників Лагуна

ЕкономікаО.Г., 21 вересня 201514972

Міністерство юстиції України уклало із міжнародною юридичною фірмою «Foley Hoag AARPI» угоду щодо надання юридичних послуг на суму €450 тис. (близько ₴11 млн).

Як повідомляють «Наші гроші», «Foley Hoag AARPI» буде представляти Україну в арбітражному трибуналі Міжнародного центру з урегулювання інвестиційних спорів. Йдеться про справу за позовом компаній «City-State N.V.», «Praktyka Asset Management Company LLC», «Crystal-Invest LLC» та «Prodiz llc» проти держави Україна. За даними «Дзеркала тижня», у березні 2014 року цей позов оцінювався приблизно у ₴500 млн.

Позивачі вважають, що держава не вжила практично ніяких заходів для захисту прав іноземних і українських компаній та громадян. Вони хочуть повернути депозит у розмірі ₴211 млн, розміщений у липні 2010 року у «Кредитпромбанку». Банк перестав виплачувати відсотки після того, як у березні 2013 року його придбав власник ПАТ «Дельта Банк» Микола Лагун. Він запропонував повернути клієнтам-нерезидентам лише 20% вкладу.

Позивачі вважають, що Лагун вивів кошти з «Кредитпромбанку» через кіпрські компанії «Rabiturna Limited» та «Kalouma Holdings Limited» у «Дельта Банк». Обидва банки у березні цього року були визнані неплатоспроможними. «Кредитпромбанк» у червні ліквідували.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук