Мисткиня Маріанна Вахняк самотужки зводить піч для випалу своєї кераміки

Художниця запрошує на виставку кераміки і живопису «відЧуття»

Головні новини Львова 24.05Оксана Сенишин, 24 травня 2017, 18:24 526 0

Те, що в неї на серці, її радощі і тривоги ― те у кераміці та живописі. Молода художниця Маріанна Вахняк запрошує на свою виставку «відЧуття» до галереї Львівської академії мистецтв.

Це вже сьома персональна виставка Маріанни. Свої роботи 30-річна мисткиня показувала не лише Львову, а й у рідній Коломиї, Івано-Франківську та навіть у Франції. А зараз на експозиції виставила найсвіжіші доробки ― фарби ще пахнуть, бо майже весь живопис творений за останні місяці.

«Одна з останніх керамічних робіт називається «Бачити небо». Такий образ жінки, в якої заплющені очі і вона подумки «дивиться» в небо. Це не прямий, звичайно, погляд: вона про щось вище думає. І те вище її тримає, веде», ― описала роботу мисткиня Маріанна Вахняк.

За одну керамічну роботу колишню студентку кафедри художньої кераміки Академії мистецтв, а теперішню її викладачку дипломували на салоні «Високий Замок». Маріанна дивувала на симпозіумах в Запоріжжі та навіть на Біенале кераміки в Превель Тюфе, що в Франції. Іноді для випалу жінка самотужки з друзями зводить піч. Так народилась одна керамічна робота – «Молитва».

«Цікавий момент, що вона випалювалася в живому вогні. Знизу будувалася піч, палилося дровами. І цей випал тривав біля 9 годин. Коли вона вже була готова, ми розмотували спеціальний термоматеріал. «Молитва» була яскраво оранжевого кольору, як розпечений метал», ― поділилася спогадами Маріанна.

Живопис для художниці ― швидше віддушина. Хоча і він іноді палає болем. До прикладу, твір «Звістка» вона присвятила війні, болючим листам з фронту.

«Це такий суцільний сплеск емоцій. На фоні людського силуету є темна лінія, яка просто пронизує його. Але є ще й маленький шматочок світла, який нас тримає, дає надію», ― додала Маріанна.

Виставка ― у галереї Академії мистецтв.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук