Міжнародна агенція Fitch знизила кредитний рейтинг України

Експерти вважають, що дефолт України тепер більш ймовірний, ніж раніше.

ЕкономікаРоман Ганкевич, 14 лютого 20154680
Міжнародна агенція Fitch знизила кредитний рейтинг України
фото Die Welt
Міжнародна агенція Fitch знизила кредитний рейтинг України

Незаважаючи на плановану фінансову допомогу Києву з боку МВФ, міжнародна рейтингова агенція Fitch знизила довгостроковий рейтинг України в іноземній валюті з рівня «ССС» до «СС».

Це означає, що в агенції вважають дефолт України більш ймовірним, ніж раніше, передає ВВС Україна.

Експерти з Fitch кажуть, що $17,5 млрд, які виділить МВФ, може не вистачити для запобігання дефолту. Вони припускають, що Києву, можливо, доведеться проводити реструктуризацію державного боргу за допомогою приватних кредиторів.

«Конфлікт і економічне ослаблення призвели до додаткових фінансових потреб, що виходять за межі тих, які було передбачено в програмі МВФ щодо України, погодженій у квітні 2014 року», - сказано на сайті агенції.

За підрахунками експертів агенції, реальний ВВП України за минулий рік упав на 7,5%, а в 2015 році скоротиться ще на 5%, що «значно гірше», ніж агенція прогнозувала в серпні 2014 року.

Там також відзначили, що в Україні досі триває політична трансформація після усунення президента Віктора Януковича в лютому 2014 року.

«Новий уряд, сформований у грудні... заявив про чіткі наміри провести структурні реформи. Однак політичні ризики втілення цих реформ високі», - сказано в заяві Fitch.

Серед чинників, які, на думку агенції, можуть ще більше погіршити рейтинг, - провал структурних реформ і подальше загострення конфлікту на Донбасі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук