Міжнародні резерви України за минулий рік зросли на 17%

За минулий рік міжнародні резерви України зросли на 2,2 млрд дол, або на 17% і на 1 січня 2017 року становили 15,539 млрд дол. Про це повідомили у прес-службі НБУ.

За грудень резерви зросли на 1,8%. Зростання забезпечило надходження на користь уряду на суму 607,9 млн дол. Ці кошти Україна отримала з двох джерел – від розміщення ОВДП на суму 550,4 млн дол, а також 55,1 млн євро від Європейської комісії.

«Водночас кошти з резервів було спрямовано на платежі Уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті. На ці цілі з резервів було витрачено 140,9 млн дол, у тому числі 119,8 млн дол – на погашення та обслуговування облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованих в доларах», – зазначено у повідомленні.

Проте у грудні посилилася волатильність на міжбанківському валютному ринку. Національний банк лише протягом останнього тижня місяця провів три аукціони з продажу іноземної валюти, під час яких задовільнив заявки учасників на загальну суму 202,7 млн дол.

В цілому протягом грудня Національний банк купив під час аукціонів 115 млн дол, продав – 234,4 млн дол. Чистий продаж іноземної валюти Національним банком протягом останнього місяця року становив 119.4 млн дол.

У НБУ зазначили, що збільшенню резервів сприяло також надходження третього траншу від Міжнародного валютного фонду за програмою розширеного фінансування (EFF) на суму 1 млрд дол, а також пов’язаного з програмою МВФ офіційного фінансування. А саме – 1 млрд дол від розміщення єврооблігацій Міністерством фінансів під гарантії уряду США.

У НБУ зазначили, що за результатами 2016 року обсяг міжнародних резервів України покриває 3.7 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань, поточних операцій уряду та Національного банку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук