Міжнародний PEN-клуб оцінив свободу слова в Україні

КультураК. С., 19 вересня 20171790

Міжнародний PEN-клуб оприлюднив звіт щодо свободи слова в Україні, де закликав захистити свободу вираження поглядів.

«З часу проведення Української революції у 2014 році, Євромайдану, було зроблено значні кроки для поліпшення умов вільного вираження та свободи преси, зовнішні загрози поставили ці досягнення у небезпеку», - йдеться у звіті.

У звіті підкреслюється, що журналісти та ЗМІ в Криму та ОРДЛО продовжують стикатися «зі смертю, фізичним нападом, катуванням, викраденням, затриманням з позбавленням права листування та спілкування в Україні. Розслідування правоохоронних органів у випадках нападів на журналістів часто неефективні, і безкарність вбивств письменників, вчинена урядом, продовжується», - зазначив PEN-клуб.

Спільнота письменників закликало Україну відновити середовище, в якому усі громадяни можуть здійснювати своє право на свободу вираження поглядів.

«Під час війни діалог та свобода вираження поглядів часто розглядаються як загрози національній безпеці. Фактично вони допомагають об’єднати громади для взаєморозуміння, забезпечуючи демократію та підзвітність державних повноважень своїм громадянам, а також забезпечуючи відкрите обговорення найбільш болісних людських страждань», - зазначила президент PEN Дженніфер Клемент.

Також PEN-конгрес оприлюднив заяву щодо суду над українським журналістом Миколою Семеною, якого окупаційна влада Криму звинуватила у сепаратизмі.

«Ми, учасники і гості 83-го ПЕН-конгресу, вимагаємо виправдати члена Українського ПЕН-центру Миколу Семену і дати йому можливість виїхати на лікування», - йдеться у звернені.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук