Могила більшовика Руднєва у Харкові виявилася комуністичним фейком

КультураВолодимир Пиріг, 5 грудня 20178580
Могила учасника Громадянської війни Миколи Руднєва, розташована на площі його ж імені в Харкові, виявилася комуністичним фейком

Могила учасника Громадянської війни Миколи Руднєва, розташована на площі його ж імені в Харкові, виявилася комуністичним фейком, повідомив директор Департаменту з питань інформації і зв’язків з громадськістю Харківської міськради Юрій Сидоренко.

«Могила Руднєва виявилася черговим комуністичним фейком. Під час шурфування місця, де нібито похований Руднєв, окрім сміття під могильною плитою нічого не знайшли. Тепер буде складено відповідний акт, на підставі якого Мінкультури має змінити статус цього “поховання”. Плита на цьому місці не залишиться однозначно. Що з нею робити – поки що питання, яке, я впевнений, буде вирішено найближчим часом», – уточнив Сидоренко.

Фото Юрія Сидоренка

Микола Руднєв – революціонер, більшовик, командир харківської Червоної гвардії у 1917-1918 рр. Під керівництвом Руднєва у Харкові військові роззброїли війська УНР і зайняли найважливіші об'єкти міста. З лютого 1918 був заступником наркома у військових справах Донецько-Криворізької республіки зі столицею в Харкові, з липня 1918 року – начальником штабу Царицинського фронту. Під час боїв під Царицином був смертельно поранений. Похований спочатку в Царицині, а потім у 1919 році «на прохання трудящих» перепохований на Михайлівській площі в Харкові, яка отримала його ім'я. Тут же стояв і пам'ятник Руднєву, який у 2015 році активісти звалили з постаменту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук