Молдова обмежила ввезення м'ясо-молочної продукції з України

ЕкономікаАндрій Стець, 13 травня 20165602

Молдова скасувала безмитне ввезення української м'ясо-молочної продукції та цементу. Відповідну постанову «Про введення заходів щодо захисту внутрішнього ринку» опубліковано на сайті уряду Молдови 13 травня, пише «Європейська правда».

Нагадаємо, що наприкінці квітня уряд Молдови запровадив захисні квоти і мита на тваринницьку продукцію та цемент українського виробництва.

На зазначену продукцію будуть встановлені квоти, а на ввіз товару понад квот - захисні мита.

Квоти будуть роздавати за принципом «перший прийшов – перший обслужений». За всю українську продукцію понад квот будуть стягуватися мита: на молоко і вершки – 10%, іншу молочну продукцію – 15%, на вершкове масло і сир – від 15% до 20% плюс €500 за 1 тонну. М'ясна продукція буде обкладатися митом 15%, а цемент – 10%. Мита на імпорт молока та сухого молока не будуть поширюватися на місцевих виробників.

Введення квот в уряді Молдови пояснили запитом з боку місцевих виробників. У пояснювальній записці також йдеться, що в минулому році обсяг імпорту української молочної продукції (сметани, кефіру, йогуртів) виріс в 1,5 рази, м'ясної продукції – в 14 разів, а цементу – в шість разів.

Зростання імпорту українських продуктів у пояснювальній записці пояснюється введенням ембарго на цю продукцію з боку Росії. Що стосується цементу, то заборона стала відповіддю на зниження експорту молдовського цементу в Україну – як за рахунок нижчої ціни на українську продукцію, так і внаслідок невизнання Україною молдовських сертифікатів.

Рішення набуває чинності з дня публікації і діятиме до 31 грудня 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук