Молодь з ДЦП та синдромом Дауна виступила на театральному фесті у Львові

Головні новини Львова 20.05Оксана Сенишин, 20 травня 2016, 20:17 316 0

До Львова і з Польщі, і з Литви з’їхалися одинадцять «особливих» театральних колективів. Усі вони вийшли на сцену театрального фесту «Шлях».

Їх 150 – акторів з великим серцем і з великими клопотами. У когось розумова відсталість, в іншого ДЦП чи синдром Дауна, та попри це вони не опускають рук.

«Особливий» театр з Литви приїхав на «особливий» фестиваль «Шлях» вдруге. Альмантас Челіс – не лише його директор, режисер чи сценарист, а й батько. Його 34-річний син Маріус, зі синдромом Дауна, – також актор і майже 10 років на сцені.

«Коли син був маленьким, він грав в одній виставі роль Жайворонка. Тож насправді літав по сцені, як пташка. Та роки дають своє», – поділився спогадами директор театру з Литви Альмантас Челіс.

Цього разу Маріус грав роль дідуся. Вистава без слів. Тому інша акторка Юдіта Тукачовскайте – з вадами розумової відсталості – роз’яснила про що п’єса: «Старі люди згадують, що вони робили біля фонтану, коли були молодими. Старість – це не кінець!»

Вистави «німі», адже «особливим» акторам важко говорити. Та й не кожен глядач – серед яких такі ж «особливі» – зрозуміє їхню вимову.

Цьогорічний фестиваль «Шлях» вже одинадцятий за рахунком. Приїхали на нього ще й «особливі» поляки та білоруси. Обіцяють цікаву програму і в суботу, 21 травня, у театрі імені Лесі Українки.

«Коли актори хвилюються перед виходом на сцену і за лаштунками роблять якісь розминки, а потім повертаються зі сцени зі словами "Хух... Ми це зробили, як вийшло?" – це просто неймовірні почуття!» – поділилася враженнями організатор фестивалю «Шлях» Анастасія Сімака.

Програма

21 травня (субота)
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки (камерна сцена)
вул. Городоцька, 36а 

13.00 – показ вистав:
«Якщо ти віриш», театр «Журавка» (м. Львів) 
«Притча», театр «Вогники любові» (м. Львів) 
«Людина грішна», театр «Золота молодь» (м. Львів) 

15.30 – нагородження учасників ІІ фестивального дня 

19.00 – інтеграційна вечірка на тему «Африка» для учасників фестивалю

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук