Молодий митець зі Львова Петро Грицюк отримав премію Криволапа

Хлопець ввійшов до фіналу як актор кращої скульптури

Головні новини Львова 21.06Оксана Сенишин, 21 червня 2017, 18:42 919 0
дивіться також

Метал для шестикурсника Львівської академії мистецтв Петра Грицюка ― вже рідний матеріал. Бо до цього виходець з Франківщини опановував його і у Косівському училищі декоративного та прикладного мистецтва. Робив люльки, різноманітні бра, столики, а тепер віддався експериментам. Працює зі зварювальними апаратами, «болгаркою», кує метал.

Такі проби різноманітних технік, каже Петро, дозволяють йому придумувати щось нове.

Так місяць тому робота під назвою «Марафон» з майже кілометра дроту принесла хлопцю визнання. Серед 120 осіб він взяв премію Анатолія Криволапа за скульптуру. Послання роботи ― у кожного своя стежка і своя мета.

«Бігти, спішити, обганяти інших людей, щоб чогось добитися. Треба бути одним з перших, бути кращим. Кожен біжить до своєї мети. В кожного вона різна. Хтось бачить у фіналі свого марафону, до прикладу, якийсь кубок, хтось біжить до грошей... А для когось там жінка. Бо хтось конкурує зі своїми сусідами, біжучи до дівчини», ― пояснив молодий митець Петро Грицюк.

В нагороду Петро отримає дві тисячі доларів, за які подорожуватиме музеями Європи. Хоча й сам вже має що показати. Нещодавно на своїй виставці у галереї Академії мистецтв поклав на підлогу зали масштабного металевого «Пропащого», набитого алкогольним сміттям, яке його знищує. Автор символічно створив його із залишків металу, дротів, бляшанок, які валялись по всьому місті. А зараз готує новий експеримент, дипломну роботу: великий шмат металу зависає в повітрі за допомогою магнітів. Так чоловік експериментує з гравітацією.

А ще хлопець малює олією, тушшю, вугіллям. Робить сучасну біжутерію, поєднуючи метал і скло. Однак найбільше його бажання ― творити вражаючі інсталяції: «Хочеться великих досягнень, але для того потрібно ще трішки попрацювати!».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук