Москву з Києвом та містами-мільйонниками України з'єднають швидкісні потяги

Економіка19 січня 20114286

Укрзалізниця та ВАТ «РЖД» організують швидкісний рух поїздів у напрямку Київ-Москва, у подальшому – планують поєднати швидкісним сполученням Москву з містами-мільйонниками Сходу України. Ці питання обговорено 19 січня під час зустрічі віце-прем'єр-міністра України – міністра інфраструктури Бориса Колеснікова та президента ВАТ «РЖД» Володимира Якуніна.

Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Мінінфраструктури.

На зустрічі мова йшла про найважливіші питання двосторонньої співпраці, зокрема, впровадження швидкісного пасажирського руху поїздів у напрямку Київ-Москва, транзиту вантажів у напрямку Москва-Кавказ без зупинки на українській території, будівництва залізничної колії шириною 1520 мм Кошице-Братислава-Відень. «Напрямок Москва-Відень - основний пункт як для радянського простору, так і для сучасних вантажовідправників. Продовження робіт за цією лінією – один з наших пріоритетних напрямів», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

«Найбільш актуальне питання - пасажирське сполучення між нашими країнами та містами, - сказав Борис Колесніков. - Ми підійшли впритул до реалізації питання швидкісного руху між Києвом та Москвою, розглянули перспективи руху між містами-мільйонниками Сходу України та Москвою: Харковом та Москвою, Донецьком та Москвою».

Наступний етап – максимальне спрощення та прискорення проведення прикордонного та митного контролю в поїздах. За словами віце-прем’єр-міністра, протягом кварталу буде визначено дату запровадження швидкісного маршруту, час в дорозі та вартість поїздки. «Думаю, що оптимально максимальним часом буде п’ять годин», - сказав він.

Президент ВАТ «РЖД» Володимир Якунін зауважив, що подальший розвиток співпраці з Укрзалізницею є надзвичайно важливим для російських залізниць. Володимир Якунін підкреслив, що політична підтримка Уряду є приводом для того, щоб ВАТ «РЖД» формувало свої реальні комерційні та бізнес-плани.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2010 року було підписано контракт з компанією Hyundai Corporation на отримання Укрзалізницею 10 нових міжрегіональних електропоїздів у дев’ятивагонній комплектації для впровадження в Україні швидкісного залізничного руху.

Завдяки цьому інвестиційному проекту на залізницях України будуть впроваджені двосистемні міжрегіональні електропоїзди, які перевозитимуть пасажирів у вагонах підвищеного комфорту зі швидкістю до 160 км/год. Це перший крок на шляху до впровадження високошвидкісного пасажирського руху.

Згідно з контрактом, шість електропоїздів будуть доставлені до Євро-2012, ще чотири – у 2012 році. Як неодноразово наголошував віце-прем'єр-міністр України – міністр інфраструктури Борис Колесніков, перші шість поїздів дозволять організувати швидкісний рух між Києвом, Донецьком, Харковом та Львовом. Наприклад, відстань від столиці до Харкова можна буде подолати за 3,5 години, до Львова – за 4,5 години, до Донецька – за 5,5-6 годин.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук