Моцарт для Моцарта

Що послухати на LvivMozArt 16 липня

КультураК.С., 16 липня 20183770
Моцарт для Моцарта
Фестиваль LvivMozArt відродив традицію концертів, присвячених Моцарту

У Львові триває фестиваль LvivMozArt. Щодня у місті шанувальники класичної музики мають можливість відвідати декілька концертів, інспірованих «львівським» Моцартом. Не винятком є і 16 липня.

У Соборі святого Юра о 21:00 прозвучить програма «Син - великому батькові».

Нагадаємо, що для музичної історії Львова Франц Ксавер Моцарт важливий не лише як педагог, а й насамперед організатор музичного життя. Так, однією з найвидатніших подій, що залишилася в історії музичної культури міста став вечір пам’яті Вольфганга Амадея Моцарта 2 грудня 1826 p., у якому, зокрема, взяв участь в хор новозаснованого товариства св. Цецилії. Навіть у соборі Святого Юра існує пам'ятна дошка, присвячена цій події.

Як і тоді прозвучить урочистий хор для солістів, двох хорів та оркестру на честь відкриття пам’ятника В.А. Моцарту в Зальцбурзі, написаний Францкм Ксавером Моцартом. Також прозвучить «Реквієм» самого Вольфганга Амадея

Франц Ксавер Моцарт прагнув зробити щорічним. Фестиваль LvivMozArt відродив цю музичну традицію, яку започаткував Моцарт.

Також у Філармонії о 19:00 відбудеться камерний концерт «Проста музика. Складна музика».

Кожен музикант, який візьме участь у цьому проекті, зіграє два твори. Одну просту чи, можливо, навіть примітивну популярну мелодію: це може бути вальс, старовинний танок або відома пісенька. І другий твір – складну віртуозну п’єсу. Саме через зіткнення двох контрастних творів музиканти спробують довести, що і в нагромадженні складних музичних конструкцій, і в найпростіших формах можна знайти світи, насичені парадоксальними образами та багатошаровими асоціаціями. Незалежно від того, проста музика звучить чи складна.

Докладніше про всі події фестивалю – на його офіційному сайті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук