Моцарт та місто

Що послухати на LvivMozArt 13 липня

КультураК.С., 12 липня 20185550
Моцарт та місто
Франц Ксавер Моцарт жив та працював у Львові протягом 30-ти років

У п'ятницю, 13 липня, у Львові відкривається фестиваль LvivMozArt. Інспірований «львівським» Моцартом, Францом Ксавером, фестиваль протягом десяти днів пропонуватиме чимало подій, де класична музика звучатиме у найрізноманітніших інтерпретаціях. ZAXID.NET щодня інформуватиме читачів про те, що запропонує фестиваль.

LvivMozArt відкриється великим концертом у палаці Потоцьких о 19:00. Він змалює своєрідний портрет Львова та його відомих гостей, що творили музичну історію. Адже Львів як унікальне місто на перехресті шляхів від Балтики до Чорномор’я та зі Сходу на Захід, завжди приваблював нових і нових гостей.

Серед них були видатні композитори та виконавці свого часу: Йоганнес Брамс, Ґустав Малер, Ференц Ліст, Руджеро Леонкавалло, Фріц Крейслер та Франц Ксавер Моцарт. Солісти вечора Софія Соловій та Ноел Боулі відтворять славетні сторінки музичного минулого, а саме гастрольні виступи у Львові знаменитих оперних співаків – неповторної Соломії Крушельницької та неперевершеного майстра бельканто Маттіа Баттістіні.

Підсумовують музичний образ міста - твори сучасного львівського композитора Богдана Сегіна, які в Україні прозвучать вперше.

У концерті беруть участь: солісти Софія Соловій (Україна-Італія), Ноел Боулі (США); ансамбль акордеоністів: Богдан Кожушко, Юрій Шуманський, Ярослав Олексів, Роман Пунейко, Антон Стецюк, Іван Сумарук, Павло Гільченко; академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» (Україна). Диригент: Оксана Линів (Україна–Австрія).

Також з нагоди відкриття фестивалю у палаці Потоцьких відкриється виставка «Реквієм як початок. Від нерозгаданих таємниць до музичного життя у Львові в першій половині 19 ст».

Виставка розповість про музичне життя міста в першій половині XIX століття та знаковій музичній постаті того часу – Францу Ксаверу Моцарту. До експозиції долучені унікальні історичні рукописи, ноти, предмети.

Докладніше про всі події фестивалю – на його офіційному сайті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук