МОУ передали конфіскований російський зенітний комплекс «Печора» з 36-ма ракетами

Росіяни 10 років тому намагалися доправити ЗРК до Еритреї через Україну

17:56, 2 серпня 2019

Російський зенітно-ракетний комплекс «Печора», виявлений та арештований на початку 2019 року в Україні, передали представникам Міністерства оборони.

Як повідомила прес-служба Генеральної прокуратури, військова прокуратура передала Міністерству оборони України зенітно-ракетний комплекс С-125 «Печора» разом із 36 зенітними ракетами класу «земля-повітря». Цю передачу здійснили спільно з СБУ, державним підприємством «Укроборонсервіс» та Миколаївською митницею.

Згідно з повідомленням правоохоронців, у період 2007–2010 років службові особи ВАТ «Рособоронекспорт» (Російська Федерація) вчинили незаконне переміщення через митний кордон України зенітно-ракетного комплексу С-125 «Печора» разом із 36 зенітними ракетами класу земля-повітря 5В27Д, у повному бойовому оснащені, разом із супутнім обладнанням. Цю зброю посадовці Російської Федерації планували поставити до держави Еритрея, щодо поставок зброї до якої Радою безпеки Організації об’єднаних націй запроваджене ембарго.

«У січні 2019 року під час проведення співробітниками СБУ слідчо-оперативних заходів зазначений ракетний комплекс було виявлено в одному зі складських приміщень у Миколаєві. Ухвалою слідчого судді 36 зенітних ракет із супутнім обладнанням та іншим озброєнням вилучено у ході обшуку як контрабанда, визнано речовими доказами та на них накладено арешт», – повідомила прес-служба СБУ.

Згодом Кабінет міністрів України ухвалив рішення передати ЗРК С-125 «Печора» Міністерству оборони України.

«Після завершення необхідних процесуальних дій у кримінальному провадженні, озброєння передається до Збройних Сил України, які отримають на бойове чергування сучасний ракетно-зенітний комплекс у складі цілого дивізіону», – додала прес-служба СБУ.

Фото ГПУ

До слова, «Печора» належить до ЗРК малої дальності та є модернізованим варіантом радянського комплексу «Нева». Покращений варіант розроблений компанією «Радіонікс» (Україна) і державним конструкторським бюро «Луч». Дальня межа зони ураження ракетами становить 40 км, максимальна висота зони ураження — 25 км.

Згідно з даними «Українського мілітарного порталу», у Збройних силах України планують створити зенітно-ракетний полк, на озброєнні якого будуть модернізовані ЗРК С-125М «Печора». До складу полку може входити до чотирьох дивізіонів, у складі кожного з яких — до чотирьох пускових установок з 16 ракетами.

ЗРК С-125 призначений для оборони найважливіших адміністративних, промислових і військових об'єктів від ударів всіх типів засобів повітряного нападу, що летять на гранично малих і середніх висотах. Забезпечує ураження бомбардувальників, винищувачів-бомбардувальників, літаків багатоцільового призначення і крилатих ракет з ефективною поверхнею розсіювання 0.2м2 і більш. передачі даних.

Зенітна керована ракета 5В27Д зі збільшеною швидкістю польоту, дозволяє ввести обстріл цілей «навздогін».