Міністерство охорони здоров’я буде пропонувати іншу стратегію боротьби з коронавірусом під час потенційної другої хвилі епідемії. Про це повідомив заступник міністр охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі «Прямого».
За словами Ляшка, Україні слід готуватися до другої хвилі коронавірусу, тому що вона може піти за сценарієм грипу та грипоподібних захворювань.
«Ми повинні готувати систему охорони здоров'я до цього, щоб не вводити тотальний карантин. Коли ми в перший раз заходили в тотальний карантин, ми поступово послаблюємо заходи... Цей досвід буде оцінений експертами, і ми будемо пропонувати зовсім іншу стратегію боротьби, коли буде друга хвиля», – розповів Ляшко.
Головний санітарний лікар додав, що зараз потрібно запобігти нашаруванню різних інфекцій, щоб грип та коронавірус не циркулювали разом.
Про другу хвилю коронавірусу
На тлі зменшення кількості випадків інфікування на коронавірус Європа продовжує послаблювати умови карантину. Деякі держави почали відкривати кордони, інші навіть заявили про готовність до туристичного сезону.
У багатьох експертів туристичний сезон та послаблення карантинних обмежень викликають занепокоєння щодо відновлення спалаху коронавірусу там, де він вже йде на спад.
Керівник відділу з надзвичайних ситуацій ВООЗ Майк Раян заявив, що наразі світ перебуває у середині першої хвилі пандемії коронавірусу. Він додав, що у той час, як кількість випадків знижується у багатьох країнах, у Центральній і Південній Америці, в Південній Азії й Африці ця кількість продовжує зростати.
Раян пояснив, що епідемії часто проходять хвилями, тобто спалахи можуть повернутися пізніше цього року там, де перша хвиля вже вщухла. За його словами, «питання не в тому чи буде друга хвиля коронавірусу, а лише в тому, коли вона почнеться».
Згідно з підрахунками вчених, до кінця першої хвилі в кращому випадку лише 14% населення світу матимуть імунітет, що за умови відсутності вакцини робить сценарій другої хвилі більш ніж реальним.
Здебільшого експерти погоджуються: повного повернення до «нормального» життя можна очікувати вже після появи вакцини від коронавірусу.