9 серпня на щоденному брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов презентував стратегію здобуття Україною трансплантаційної незалежності до 2023 року. Про це повідомила прес-служба МОЗ.
Пріоритетами МОЗ є у цій сфері є:
- збільшення кількості трансплантацій шляхом розвитку посмертного донорства та розширення видів органної трансплантації;
- збільшення кількості трансплантацій кісткового мозку;
- розбудова Центру трансплант-координації;
- забезпечення логістики анатомічних органів, зокрема із залученням цивільної авіації, авіаційного транспорту ДСНС, автотранспорту Національної поліції;
- професійний розвиток вітчизняних фахівців.
У документі також окреслено проблеми, які є перепонами на шляху розвитку сфери трансплантації: відсутність протоколів лікування та чітких показів для проведення трансплантації, дефіцит кадрів з практичним досвідом проведення трансплантацій тощо. Але МОЗ розробило чіткий механізм подолання таких проблем та очікує амбітних результатів.
Вже у 2021 році МОЗ очікує збільшення кількості трансплантацій нирок у 3 рази, печінки – у 4 рази, серця – у 8 разів. На сьогодні вже 24 медичні заклади беруть участь у пілотному проєкті розвитку системи трансплантації.
Документ містить також таймлайни впровадження нововведень у кожному підрозділі такої медичної допомоги: органній трансплантації, трансплантації кісткового мозку, трансплант-координації та кадровій політиці, де головною метою є формування в Україні власної команди для алогенної ТКМ дорослим.
Окрім цього, для підготовки якісних професіоналів МОЗ планує включити питання діагностики смерті мозку до навчальних програм додипломного та післядипломного навчання лікарів.
Детально ознайомитися з документом можна на офіційному сайті міністерства.