Торговельним закладам, у яких відведено не менш як 60% площі під харчові продукти, дозволяється працювати під час «карантину вихідного дня». У цих магазинах можна продавати непродовольчі товари. Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, цитує прес-служба Міністерства охорони здоров’я.
За його словами, до МОЗ «надходять відомості», що контролювальні органи вимагають від супермаркетів і магазинів закрити відділи непродовольчих товарів або прибрати такі товари з полиць.
Водночас Ляшко наголосив, що в положеннях постанови про «карантин вихідного дня» чітко прописані норми, за якими дозволено роботу торговельних закладів.
«Наразі ж ми стикаємося з випадками буквального трактування написаного в положенні. Варто зазначити, що відповідним пунктом постанови про «карантин вихідного дня» дозволено роботу супермаркетів і магазинів із площею 60% і більше під харчові продукти, без обмеження торговельного асортименту закладу», – роз’яснив Ляшко.
Нагадаємо, що в Україні за минулу добу, 13 листопада, коронавірусне захворювання знову підтвердили в рекордної кількості людей – 12524. Також відомо, що вчора 4962 пацієнти одужали, а 191 – померла від ускладнень.
Уже відсьогодні, 14 листопада, з 00:00 до 00:00 понеділка триває «карантин вихідного дня». Дозвіл працювати мають лише продуктові магазини, автозаправки, аптеки, фінансові установи та транспорт.
У п’ятницю, 13 листопада, виконком Львівської міськради оголосив у Львові суботи й неділі робочими днями на період до 30 листопада. Таким чином місто вирішило обійти карантин вихідного дня, який вперше почав діяти о 00:00 суботи, 14 листопада. Згодом таке ж рішення ухвалив виконком Івано-Франківської міськради.
Інші міста, зокрема, Тернопіль і Житомир, також відмовилися вводити карантин вихідного дня, незважаючи на те, що уряд позбавив місцеву владу можливостей змінювати правила карантину в своїх регіонах. Водночас міська рада Луцька намагається оскаржити запровадження карантину вихідного дня в суді.
Карантин вихідного дня передбачає закриття на суботу й неділю розважальних і культурних закладів, а також закладів громадського харчування і непродовольчих магазинів. Проти його запровадження протестували представники малого й середнього бізнесу.